SÖKE’DE ARAÇ PARKI SIKINTISI SÜREKLİ ARTIYOR

Söke’de araç parkı sıkıntısı sürekli artıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 12 üzerinde genişliği olan caddelerde ücretli otopark uygulamasına geçmesiyle birlikte ara sokaklarda büyük bir araç park sıkıntısı yaşanıyor. Ara sokaklar çift taraflı araç parkları nedeniyle sokaklar zaman zaman araç trafiğine kapanıyor.

Vatandaşlar ara sokakların yanı sıra boş buldukları her yere araçlarını parke ediyorlar. Söke Çarşısındaki araç parkı sıkıntısını Yenicami Mahallesi Kocabıyık sokak, Özmen sokak ve Şadırvan sokakta Belediye tarafından yıkılan metruk binalardan temizlenen alanlar kaldırıyordu. Vatandaşlar hemen bir metruk bina yıkıldığında oraya araçlarını park ederek park sorunun kendilerince geçici çözüm buluyorlar

Ancak bu uygulama mal sahiplerinin çok fazla hoşuna gitmiyor. Metruk binaları belediye tarafından temizlenen mal sahipleri arsalarının otopark olarak kullanılmasının önüne geçmeye çalışıyorlar. Cumartesi günü Şadırvan Sokakta da böyle bir çalışma başladı. Mal sahibi arsanın etrafını bariyerle çevirerek araçların buraya park etmesinin önüne geçmek için çalışma başlattı.

Çevredeki esnaflarda bölgenin otopark olarak kullanılmasından oldukça rahatsız olduklarını belirterek “Çarşı esnafı araçlarını Kocabıyık, Özmen ve Şadırvan sokaklar üzerine park edip gidiyorlar. Boş alana araç konulduğunda bir süre sonra park edilen aracın önü arkası, sağı solu başka araçlarla doluyor. Aracını park eden bir daha park ettiği yerden çıkamıyor. Şadırvan sokakta boş alanın araç parkına kapatılmasıyla bölgede daha çok araç park sıkıntısı yaşanacak. Kocabıyık, Şadırvan ve Özmen sokakta yıkılan metruk binaların boşalttığı alanlar çarşının araç park sorunun çözüyordu. Şimdi Şadırvan Sokaktaki boş alanın araç parkına kapatılmasıyla bölgede araç park sıkıntısı daha da artacak. En fazla sıkıntıyı da bu sokaklar üzerinde işyeri olan esnaflar çekecek.”dediler.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.