AZİZ OL ”özgecan ASLAN” KARDEŞİM

Abdurrezzak Akın – hafizakin25@gmail.com

Abdurrezzak AKIN
İslam;kadına kıymetler biçilemez bir değer yüklemiş ve onun namuslu,temiz,vakarlı,onurlu,haysiyetli ve şerefli bir tarzda yaşamasını sağlamıştır.Nitekim islam dinin nazarında kadın; şefkat, merhamet, sevgi, saygı ve hürmet duyulması ve nezaket gösterilmesi gereken asil ve nezih bir varlık olarak benimsemiştir.”Efendimiz (a.s.m.), kadınların narin,nazik ve kibar olduklarına işaretle,onların hiçbir zaman kırılmaması ve incitilmemesi gerektiğini”… kadınlar hakkında hayırlı olup nezaketle muamele etmenize dair vasiyetime itaat ediniz! Çünkü onlar eğe kemiğinden yaratılmıştır.Eğe kemiğinin en eğri tarafı üst kısmı(ortası) dır.Eğer sen onu doğrultmaya uğraşırsan kırarsın; kendi haline bırakırsan,daima eğri kalır. O halde kadınlar hakkında öğüdüme dikkat ediniz”.hadisi şerif ile benimsemiştir. Öyle ki; Efendimiz(a.s.m.) kadınlara öylesine büyük değer veriyordu ki, bu kutsal değeri her daim hayatının bütün safhalarında yaşamış ve bizlerin de yaşaması için tavsiyede bulunmuştur. Kadınların zerre miskal değer verilmediği, bir insan muamelesi bile haketmediklerini düşündüğü, hattizatın da kız çocuklarının vahşice diri diri toprağa gömüldüğü, şirkin bataklığında boğulmuş cahiliye devrin de”Efendiler efendisi rahmet Peygamberi (a.sm.); kızı Fatımayı omuzlarına alarak Mekke’nin bütün sokaklarında gezdirip, hem evlat şefkatinin hem de, kadınımız değerini göstermiştir.

Öyle ki;Yüce dinimize ilk iman edip tasdik eden,efendimiz(a.s.m.) islam dinini insanlara tebliğ etmeye çalıştığı vakit,insanların haşa efendmizi yalanlayıp zulüm ederken,” Ben sana inanıyorum”diyen bütün dertleri ile dertlenen maddi sıkıntılar zuhur ettiği vakit, bütün servetini ortaya koyan, Hz Hatice(r.a.) annemiz ”BİR KADINDI” azizim.
Öyle ki;Hz Ammar(r.a.)’nın annesi Hz. Sümeyye(r.a.), Mekke de islam dinini ilk kabul edenlerden olması sebebiyle büyük işkencelere tabi tutulup, zorla eski dinine dönmesini sağlamaya çalışanlara karşı vakarlı bir duruş sergileyip, islam dininin ilk şehitlik mertebesine çıkan bu insan ”BİR KADINDI” azizim.
Öyle ki; ”Cehennem” ateşinden korkup,”Cennet”gibi büyük bir nimete sahip olabilmek için canla başla, elimizden geldiğinin fazlasını ortaya koymaya çalışarak, büyük bir titizlikle ittiba ediyoruz rabbimin emir ve yasaklarına..değil mi? Ne için? Herkesin gitmek istediği bir makama ”Cennet” e, işte o ”Cennet” BİR KADININ’ ayakları altında azizim.
Öyle ki; Mümin bir erkeğin imanını tamamlamaya vesile olan”BİR KADINDI’dır azizim.
Öylle ki; Seni Dünya hayatına getirebilmek için türlü türlü sıkıntılara maruz kalan, Dünya hayatına adımını atar atmaz büyük bir şefkat ve merhamet nazarı ile sana bakan,uykularından fedakarlık edip sıcacık yatağını senin için terk eden,Bir gün olsun aynı sofrada bulunmadığınız vakit; ekmeği kursağında kalan,Evden ayrılıp da gurbet hayatına çıktığın vakit;seninle beraber gurbet hayatı yaşayan, daha da sayıp bitiremediğimiz bu güzide rahmet ve şefkat abidesi”BİR KADINDI” azizim.
Velhasıl; Tüm Türkiye’nin bağrına ateş düşürülüp,içten içe ciğerimizi parçalayan,Henüz hayatının baharında iken ;İnsanlıktan nasibini almamış,insan görünümlü vahşi canavarlar tarafından haince, alçakça katledilen Özgecan ASLAN kardeşimize Rabbimden rahmet ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Bu vahşiliği yapan alçakların en ağır cezaya çarptırılmasını yetkili mercilerden talep ediyoruz.Çünkü bizler müslüman olarak her iki hayatımız için mutluluk kaynağımız olan islamiyete ve onun kitabına iman etmişiz.Ve inandığımız kitabımızda Yüce Allah(c.c.) şöyle buyuruyor; ”Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır.Umulur ki suç işlemekten sakınırsınız” Dolayısıyla kısasa kısas deyip tepkimi koyuyorum!!!
Sen aziz ol kardeşim; sana bunları reva görenler hem bu dünya da,hemde baki dünya da muhakkak cezalarını görecekler!
Sen aziz ol kardeşim; Anne’ne ve baba’na bu evlat acısını yaşatanlar, bir ömür evlat acısı çekemeyeceklerdir. Çünkü; Senin annen ve babana bahşedilen şefkat, merhamet ve rahmet hissiyatı onlarda yok ki, Hem nasıl olsun ki?
Sen aziz ol kardeşim; Senin baban vakur duruşuyla, şu sözleri ile onlara öyle bir ceza verdi ki, (‘Her insanın peşine bir jandarma takılmayacağına göre,her insanın vicdanı kendi jandarması olacak. Kendi nefsini kontrol etmeyi bu insanların öğrenmesi gerekiyor. Bu insanlar kimin, kendilerine kötülük yaptırdığının farkında değiller mi, bilmiyorum. Kötülüğü insan yapmıyor, içerisindeki çirkin mahlukat yaptırıyor. Güzel olanı seçelim, güzel olanı tercih edelim. Henüz barış varken güzele teslim olalım).
Sen aziz ol kardeşim; Namusunu, iffetini, izzetini ve şerefini, öylesine muhafaza ve müdafaa ettin ki;
Sen aziz ol kardeşim; Canım ülkem; siyasetçisi, sanatçısı, hukukçusu, işçisi, emekçisi vb. sana öylesine sahip çıktılar ki;
Sen aziz ol kardeşim; Allah’ın izni ve inayeti ile herşey layıkını bulacaktır, hiç merak etme sen… çünkü; Efendimiz(a.s.m.) buyuruyorlar ki; Kadınlara ancak kerîm olanlar ikrâm ederler (değerli olanlar değer verirler); onlara kötülük edenler ise leîm (kötü) kişilerdir. selam ve dua ile.
Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.