NEDEN HASTA OLDUM – 6-

GÜLAY ETİKEBu hafta da devam hastalıklara bayağı uzun olsa da konunun önemli ve bir çok hastalık var bu nedenle hastalık kısmı önemli. Birkaç haftadır zannederim ki hastalıkları iç dünyamızda nasıl da yarattığımızı anlamışsınızdır. Bu yaratımlarınızı temizlemek için küçük bir önerim var diyelim ki olumsuz bir düşüncenizi fark ettiniz ve bu size rahatsızlık verdi hemen BU DÜŞÜNCEMİ HEMEN ŞİMDİ BIRAKTIM deyin. Bu isteğiniz karşılıksız kalmayacaktır ve tekrar yaşadınız ve fark ettiniz düşüncenizi BIRAKTIM deyin bıraktınız bile bu şekilde fark edip temizledikçe olumsuz düşünceleriniz hastalıklarınız temizlenmeye başlayacaktır. Sevgilerle hastalıklara devam…

KİST

Kist geçmişin sürekli tekrar edilmesine ve şu an bilincine teslim olamamaya bağlıdır. Kişinin rehberi geçmiş tecrübeler ise bunun bedeninde ki karşılığı kist olacaktır. Bu yüzden kist için bedende fiziksel seviyede yansıyan negatif enerjiler diyebiliriz.

KOLESTROL

Kolestrolü yüksek kişilerin tamamında şu ortak durum var: Hepsi yaşamın mutlu keyifli zevkli tecrübelerine kendini kapatmış. Gerekçeleri de çoğunlukla iş, sorumluluk. Hepsinin omuzunda aşırı yük var. Tüm hayatları iş, para sorumluluk olmuş; yaşamın mutlu keyifli neşeli anlarına yer kalmamış.

KOLİT

Kolit diğer tüm bağırsak problemleri gibi bırakamamakla ilgili.  Ama önemli bir fark var, kolit zihnimizde bitmiş artık işlevselliğini yitirmiş olan düşünceleri, inançları, sistemleri bırakmamayla alakalı.

KOMA

Koma bilinçaltındaki ölme/kaynağa dönme ihtiyacının bedendeki yansımasıdır.

KUDUZ

Kuduz olan kişilerin tamamında yoğun bir öfke birikimi olduğu için buna gönül rahatlığıyla öfke hastalığı diyebiliriz.

KULAK RAHATSIZLIKLARI

Elbette dinleme kabiliyetimizle alakalı. Ama sadece bu kadar değil yaşamı dinleyebilme hissedebilme mesajları algılayabilme kapasitemizle alakalı.

KUSMA

Kusma hem fiziksel hem duygusal hem de ruhsal olarak belli enerjilerin bünyemize fazla gelmesi ve dışarı atım olayı gösterir. Bu bedenimize düşündüklerimize biriktirdiğimiz duygu ve düşüncelerimize ya da toksinlere kusarak yanıt veriyor, bize zarar vermeden bunları dışarı atıyor.

LENF KANSERİ (HODGKİNS DİSEASE)

Uyumsuzluk veya rahatsızlık rahat ve huzurlu durumun bozulmuş hali.

Lenf kanseri de oksijenli ortamda bulunmayan hastalıklar ve kanser türevleri gibi hastalıklar gibi zihnimizde ki karanlık düşünceler çok fazla olduğunda ve artık neredeyse hiç ışık inanç gerçeğin yansıması kalmadığında oluşan bir rahatsızlık. Bedende nefesin yani saf yaşam enerjisinin çok çok azalmış olması gerekiyor bu hastalığın meydana çıkabilmesi için.

MANTAR

Mantar kendimize ait olmayan düşüncelerin sistemimizde yarattığı durumdur. Bize ait olmayan düşünceler inançlar eleştri ve yorumların fiziksel seviyede yarattığı hastalıktır.

MİGREN

Migren ağrısı mükemmelliyetcilikle ilgili. Kronik migren hastaları mükemmel olma çabasıyla kendileri üzerinde aşırı baskı kuruyorlar. İyi güzel doğru dürüst olmak her zaman ve her şeyi iyi güzel düzgün mükemmel yapmakla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen bir çabaları var. Bu nefeslerine de yansıyor haliyle bu nefeslerine de yansıyor.

MEME HASTALIKLARI

Kadınların en hassas organıdır meme. Annelikle ilgilidir. Anne olduğumuzda büyür şişer besinle bakımla sevgiyle dolar. Bir bebek için emmek ne kadar ihtiyaçsa bir kadın için de emzirmek o kadar ihtiyaçtır. Her kadının emzirme yani ihtiyaç duyulma ihtiyacı vardır. Sadece annelik değil hormonal olarak da emzirmek bir ihtiyaçtır. İçimizde ki şefkati sevgiyi besini kusursuz dengeyi ifade etm şeklimizdir. Kalpten vermek ve sevgimizi paylaşmamızdır.

MİDE SORUNLARI

Mide besinleri taşıyan organ olarak yeni fikirleri ve deneyimleri hazmedebilmeyi yaşamda yeni bir adımı kolayca atabilmeyi ve ilerleyebilmeyi temsil eder. Bir bakıma yaşamı sindirebilmenin sembolüdür.

NASIR

Eskiye tutunma kendini yeniye kapama eğilimi. Nasır rahatsızlığı çekenlerin hepsinde kalıplaşmış düşünceler var. Her birinin kendileriyle hayatla ilgili yıllardır zihinlerinde tuttukları kalıplaşmış düşünceler ve inançlar var.

NEZLE

Nezle problemi kafa karışıklığı kaynaklıdır, çünkü nezle olan kişilerin o günlerde kafaları epeyce karışık oluyor. Çözmekte zorlandıkları içinden çıkamadıkları durumlar konular oluyor.

OMURGA RAHATSIZLIKLARI

Omurgalarımız hayata karşı esnekliğimizi temsil eder. Ne de olsa omurga problemi yaşayan kişiler yaşama karşı anlayışsız ve katılar. Yaşadıkları olayların içinden geçmekte ve atlamakta zorlanıyorlar.

ÜRTİKER

Bağışıklık sisteminin sağlıklı hücrelere açtığı savaş ürtiker. Zihin seviyesinde de bakıldığın da durum şu: düşünceler öze saldırıyor.

ÖDEM

Ödem nefesi rahat bırakmamakla yani geçmişi mazide kalan duygu ve düşünceleri inançları duygusal ve ruhsal olduğu kadar fiziksel toksinleri de bırakmamakla ilgili. Nefesimizi tuttukça bedenimizdeki toksinleri de dışarı atamayız. Toksinler birikir birikir biz şişer de şişeriz.

Evet sevgili dostlar bu haftalık da bu kadar haftaya görüşmek üzere…

NEVŞAH FİDAN KARAMEHMET in İYİLEŞMEK İSTİYORSAN kitabını mutlaka okuyun.       Sevgiler…

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.