500 AVCI SÖKE’DE KIYASIYA YARIŞTI


Özat: Trap sahasında elektrik ve su olmadığı için gelen misafirlerden utandım. Tüm girişimlerimize rağmen bir türlü elektrik ve su bağlantısı yaptıramadık.

Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü tarafından bu sene 4. sü organize edilen trap ve kurşun atışı yarışmaları bölge avcıları tarafından büyük ilgi gördü. Yarışlar kıyasıya devam ederken, sahanın tam teşekküllü hale getirilmemesine rağmen bu durum avcıların moralini bozamadı.

Pazar günü saat 10.00 da başlayan yarışmalar saat 17.00’ye kadar sürdü. Ancakonak Mahallesi sınırları içinde bulunan Trap ve atıcılık sahasında yapılan yarışmalara Sökeli avcıların yanı sıra Denizli, Aydın, Manisa, Akhisar, Ödemiş, Nazilli, Muğla, Milas, Menemen, İzmir, Kuşadası, Didim, Koçarlı ve çevre ilçelerden 500 dolayında atıcılık sporuna gönül veren sporcular katıldılar.

4 dalda yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcular şöyle belirlendi. Pet Şişe atışında 1. Ahmet Kozan (Söke), 2. Murat Sarıtunç (Aydın), 3. Levent Sarıtunç (Aydın), Kağıt hedef kurşun atışı; 1. Ozan Kaygısız (Manisa), 2. Olcay Sevinç (Söke), 3. Mustafa Demircan (Selçuk),

Hareketli Hedefe kurşun Atışı; 1. Mustafa Atıcı (Söke), 2. Mehmet Bozoğlu (Manisa), 3. Barış Okuroğlu (Söke), Trap atışı; 1. Erol Kurt (Ödemiş), 2. Ali Çıkrıkçı (Kuşadası), 3. Raşit Ercan (Aydın).

Bu sene 4. sünü organize ettikleri Trap ve kurşun atışı yarışmalarının beklendiği gibi avcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyen Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat, Serçin Mahallesi’nde Yılan Balığı Festivali olmasına rağmen avcıların yarışmaya çok büyük ilgi gösterdiğini belirterek “Sezonun ilk trap ve atıcılık yarışmalarından birini ev sahipliği yaptık. 1994 yılında yapımına karar verilen Söke Atıcılık ve Trap Sahasını İl Genel Meclis Üyelerimiz ve Kaymakamımız Mehmet Demirezer’in girişimleri ile 2014 yılında tamamlayabildi. Ancak su anda Söke Avcılık ve Trap Sahası’nda elektrik ve su yok. Elektrik ve Su bağlantısının yapılması için hem Söke Belediyesi’nden hem de Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedik. Ancak bir türlü bu taleplerimiz ilgi görmedi. Şu anda saha yarım. Çevre düzenlemesi gerekiyor. Söke Belediyesi için önemli bir mesire alanı. Ne yazık ki bu tesis çürümeye terk edildi. Dışarıdan Pazar günü yaklaşık 500 misafir geldi. Herkes sahayı çok beğendi. Ancak elektrik ve suyunun olmamasını ise yadırgadılar. İnanın elektrik ve suyun olmaması nedeniyle misafirlerden utandım. Söke Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nden bahane üretmeden sahayı tamamlamalarını istiyoruz. Saha tamamlansa Aydın Gençlik ve Spor Müdürlüğü burada turnuva düzenleyecek. Hizmet yapmamak için bahane üretiyorlar. Bu yatırım boşa gitmesin.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.