“BEN SÖKESPOR’UN GELECEĞİ İÇİN GERİ VİTES ATTIM”

Sökespor Kulübü Başkanı Kemal Sayın, dün düzenlediği basın toplantısında, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran için kullandığı “silik” sözünün maksadını aştığını belirterek, Başkan Toyran’dan özür diledi. Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın kendisine yönelik açıklamalarına da cevap verdi.

Sökespor Kulübü Başkanı Kemal Sayın’ın düzenlediği basın toplantısına ikinci Başkan Yalçın İkizek, Mali İşlerden Sorumlu yönetim kurulu üyesi Çoşkun Oruçyüz, Basın sözcüsü İsmail Akalın ve “Faik Ünal Kızılırmak ile Kulüp Müdürü İdris Akça katıldı.

Yaşanan olayın Sökespor sevgisi ile gücün savaşı olduğunu söyleyen Sökespor Kulübü Başkanı Kemal Sayın “Ama Sökespor sevgisinin revaçta olduğunu görüyoruz. Bu sürecin noktalanması için bu basın toplantısını düzenliyoruz. Biz Sökespor’u şampiyon yaptık. Sökespor BAL liginde mücadele edecek. Söke Belediye Başkanı etrafına baksın ve suçu yanındakilerde arasın. Söke Belediye Başkanı sezon başında Sökespor’un 280 bin TL. borcu olduğunu söyledi. Şu anda  Sökespor’un borcu 150 bin TL.ye düştü. Yani biz geçmişten kalan borcun 130 bin TL.lik bölümünü ödemişiz. Bu 280 bin TL. lik borcun bizimle alakası yok. Borçları eski yönetim takla attırarak bugüne getirmiş. Bu borç devlete olan borçlanma. Korayspor’a 33 bin Tl. malzeme için para ödedik. Bunun 15 bin TL.sini cebimden ödedim.”dedi.

Söke Belediye Başkanının Sökespor’a katkılarının 330 bin TL. olduğunu söylediğini belirten Kemal Sayın “Bu doğru değil. Sökespor’un otopark geliri 170 bin TL. Otoparkı lunapark için 15 bin TL. ye verdik. Belediyenin otopark dışında katkısı yok. Ahmet Karakaş ile 38 bin TL. para topladı. Bu paranın 15 bin TL.sini bana verdi. Başkan 330 bin TL. yi bana verdiğini ispatlasın, ondan özür dileyeceğim. Biz sadece sahanın onarımı için 12 bin TL. verdik. Sökespor’un kasası sadece Kemal Sayın. Ben göreve gelirken Sökespor’a 50 bin TL. veririm dedim. 250 bin TL. sözü vermedim. Sen bana harca dersen ben harcarım. İbrahim Muslu’ya kasayı ben verdim, ben aldım. Mutfak harcamaları bizi mahfetti. İbrahim Muslu Sökespor’un parasına sahip çıkmadı. Başkanın 100 bin TL. krediden haberi var. Sökespor otopark geliri ile yönetilmez. Biz nereye kadar vereceğiz. Biz 150 bin TL. vereceğiz, gerisini belediye verecek. 2014-2015 futbol sezonunda giderimiz 711 bin TL. 272 bin lirasını ben cebimden verdim. Ben Sökespor’da 1990-1995 yılları arasında faal yöneticilik yaptım. Ö dönemde Süleyman Toyran’ı hiç görmedim. Toyran Belediye Başkanı olduğu için Sökespor’la ilgileniyor.”dedi

“Ben burayı meyhaneye çevirmek isteyenlere teslim etmem. Ben bu kulübü başkan’dan başkasına teslim etmem.”diyen Kemal Sayın “Süleyman Toyran seçilmiş bir belediye başkanı. Seçmeni adına ‘silik’ sözü için özür diliyorum. Bülent Arıcıyı yönetimden istifa ettiren Metin Sakalardır. Sökespor daha önce BAL’a çıktığında da 407 bin TL para harcamış. Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke koordinatörü Fatih Akkentli’yi yönetime almak istedik. Ancak İbrahim Muslu ve Çoşkun İltüzel Fatih Akkentli istenmiyor diyerek buna engel oldular.Verdiğim sözün 5 katını verdim. Mimar Otomotiv 10 bin TL. bağış sözü verdi. Oyuncularımız sakatlandı. Tedavileri özel hastanede yapıldı. 2 takım forma yaptırdılar, oyuncuların sağlığını da üstlendiler. 2 bin TL.likte 4 taksitte çek kestiler. Sökespor’da yola devam edeceğim. Benim olduğum yerde şampiyonluktan başka şey söylenmez. Bu süreç Sökespor için iyi oldu. Otoparkla Sökespor yürümez. Ben Sökesporun geleceği için geri vites attım. Son 3 yılda sezonda 400’er bin TL. harcanmış.Ama ortada takım yok. Kemal Sayın başkanlığındaki  Sökespor gemisi su almıyor, Süleyman Toyran başkanlığı’ndaki Söke Belediye gemisi su alıyor.”dedi.

İkinci Başkan Yalçın İkizek, profesyonel lig sözü verdiklerini “Bu takımı BAL ligine çıkardık. Kuşadasıspor’u biz çıkardık. Futbolculara transfer ücreti için 301 bin TL. Tesisin onarım ve içindeki beyaz eşyalar ile birlikte 100 bin TL. ödedik. Tevfik hoca bize 1.6 milyon TL bir transfer bütcesi çıkardığı için anlaşmadık. Söke Belediye Başkanı yeterli katılım sağlayamadı. Sökeden para kazananlar katılım sağlasın. Sağlayamıyorlarsa biz yokuz. Ya tam destek yada hiç destek vermesinler.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.