AVCILAR DENİZLİ’DEN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

14 Haziran 2015 Pazar günü Denizli’de Denizli Merkez Avcılar Kulübü Derneği (DENGAD) tarafından düzenlenen atıcılık yarışmalarında Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyelerinden Ahmet Kozan sabit Hedefe tek kurşun atışı yarışmasında birinci olmayı başardı.

Başta Aydın, Muğla, İzmir, Manisa ve diğer illerden yaklaşık 1600 avcının katıldığı yarışmalarda tek kursun atışı yarışmasında Sökeli atıcılardan Ahmet Kozan güçlü rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. İkinciliği Manisa’dan Şahin Savcı, üçüncülüğü Denizli’den Barış Deniz elde etti.

Denizli’de başta Ege Bölgesi’nin pek çok il ve ilçesinden atıcılık sporuna gönül verenlerin yanı sıra Marmara, Akdeniz ve İç Anadolu  Bölgesinden sporcuların katıldığını söyleyen Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat “Yönetim kurulu üyemiz Ahmet Kozan bu yarışmada büyük başarı gösterdi. Türkiye’nin önde gelen atıcılarının katıldığı yarışmada sabit hedefe tek kurşun kategorisinde birinci oldu. Kendisini kutluyorum. Daha büyük başarılar bekliyorum.

Söke’de Trap sahasının tamamlanmadığı için trap yarışlarına katılamıyoruz. Çünkü bunun için çiddi bir antreman yapmak gerekiyor. Söke’de trap atışları için antreman yapacak alanımız yok. Bir sahamız var. Bir yıldır yarım bekliyor. Su ve elektriği bağlanmadı. Sahanın elektriğinin bağlanması ve suyunun getirilmesi için hem Söke Belediyesine hem de Büyükşehir

Belediyesine gerekli başvuruları yaptık. Sonuç alamadık.

Eğer trap sahamız tamamlanmış olsa arkadaşlarımız antreman yapma imkanı bulacaklar. Trap yarışmalarını da katılacaklar. Söke’nin adını duyuracaklar. Atıcılıkta önemli bir spor dalı. İlgililere Söke Atıcılık ve Trap sahasını tamamlamaya cağırıyoruz. Bu konuda duyarlılık istiyoruz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.