AĞAÇLI YOLUNUN 25 HAZİRAN’DA HİZMETE GİRMESİ BEKLENİYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Söke Ağaçlı Davutlar yolunda çalışmaların son aşamaya geldiği belirtilirken, yolun büyük bir aksilik olmazsa 25 Haziran tarihinde hizmete gireceği ve sürücülerin kaliteli bir yolda araç kullanma zevki yaşayacakları belirtildi.

Bölgenin en yoğun araç trafiğine sahip yollarından birisinin Söke Ağaçlı Davutlar arasındaki yol olduğunu söyleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli “Başkanımız Özlem Çercioğlu’nun yapılmasına öncelik verdiği yollardan birisi Söke Ağaçlı Davutlar yoluydu. Kendisi yolun yapılması için bizzat emir verdi ve yolun kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi., Bizde başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Söke Ağaçlı Davutlar Yolunda yapılan çalışma bir tamirat çalışması değil. Yol komple yenileniyor. Öncelikle mevcut asfalt zemin kazılarak alındı. Yeni yapılacak asfaltın uzun ömürlü olması için 25 cm yüksekliğinde malzeme serildi. Daha sonra bu malzeme sıkıştırıldı. Davutlar ile Ağaçlı arasındaki bölümde işlem bitirildi. Asfaltı döküldü.

Ekiplerimiz şu anda Ağaçlı ile Söke arasında çalışmalarını sürdürüyorlar. Haziran ayı yağışlı gitmesi nedeniyle hava şartları çalışmaları engel olsa da arkadaşlarımız bu açıkları fazla çalışma yaparak kapatıyorlar. Ağalı Mahallesi ile Söke arasında kalan yolun büyük bir bölümünde alt yapı çalışmaları yapılarak asfalta hazır hale getirildi. Yolu ağaçların ikiye böldüğü yer ile kavşak arasındaki yerde yükseltme çalışmaları yapılıyor. Planlarımızda 25 Haziran’da Ağaçlı yolunu araç trafiğine açmak var. İnşallah büyük  bir aksilik olmaz ve planlandığı gibi asfalt zamanında araç trafiğine açılır. Ağaçlı yoluna toplam 160 bin m2 asfalt kaplama dökülecek. Yolun ulaşıma açılmasıyla yıllardır sürücülerin Ağaçlı yolunda çektikleri çile sona erecek. Gerek Söke’den Davutlar ve Güzelçamlı yöresine gitmek isteyen yerli turistler gerek yazlıkçılar gerekse yabancı turistler kaliteli bir yolda sorunsuz şekilde gidip gelecekler. Yolun hizmete girmesiyle birlikte sürücüler daha güvenli gidip geleceklerini tahmin ediyoruz. Uzun yıllardır ilk defa Ağaçlı yolu bu şekilde tam bir bakımdan geçirildi.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.