KURAN KURSLARI SÖKE’DE BAŞLADI

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz döneminde ülke genelinde düzenlediği Yaz Kur’an Kursları önceki gün Söke’de de başladı. Kursa kayıtlarını yaptıran öğrenciler ilk günden kurslara gelmeye başlarken, kayıtların Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edeceğin belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz döneminde ülke genelinde düzenlediği Yaz Kur’an Kursları Söke’de başladı. 22 Haziran tarihinde başlayan kurslar kapsamında başta Kocami olmak üzere camilerin büyük çoğunluğunda kurslar veriliyor. Dün sabahtan itibaren özellikle anneler çocuklarını yaz dönemi Kuran Kurslarına getirmeye başladılar. Camilerde görevli imamlar ve vaizler tarafından kız ve erkek öğrencilere Din eğitim ile Kuran-ı Kerim eğitimi verilmeye başladı.

Hafta içi her gün saat 10:00 ila 11:30 saatleri arasından verilen kurslara ilk günler olmasına çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Yaz Kuran kursları nedeniyle dün Söke Kocacami’de de büyük bir hareketlilik yaşandı. Çocuklar saat 09.00 dan itibaren anneleri tarafından camiye getirildiler. İlçe genelinde devam eden Kursların Ağustos ayı ortalarına kadar devam edeceği öğrenildi. Yaklaşık 2 ay sürecek kursların sonunda başarılı olan öğrenciler İlçe Müftülüğünce ve hayırseverlerce çeşitli ödüller verileceği belirtildi. Kuran kurslarına gelen öğrencilere gördükleri dersleri içeren kitaplarda verildi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.