NAKİT YARDIM YAPILABİLİYORDU DA BUGÜNE KADAR NİYE MAZERET ÜRETİLDİ

Söke Belediye Başkanı, bugüne kadar Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatına nakdi ve ayni yardım yapma konusunda sürekli mazeretler üretti. Belediye Başkanı, bugüne kadar Mimarlık ve Tasarım Fakültesine yardım yapılması konusunda yapılan toplantılarda sürekli belediye olarak nakdi yardım yapamayacaklarını, malzeme yardımı için inşaatın yapımını yürüten müteahhit firmadan 700 bin TL. ile 800 bin TL. arasında malzeme yardımı liste verilmesini istedi. Belediye Başkanı bu görüşünü 15 aylık görev süresinde sürekli tekrarladı.

Hatta önceki dönem Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi Başkanlığı’nda alınan 500 bin TL. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatına yardım yapılması kararını sürekli görmezden geldi. Kaynak olmadığı için Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatında zaman zaman aksamalar meydana geldi.

Söke Belediye Meclisi bugün toplanıyor. Meclisin gündem maddelerinden biri de Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatına 500 bin TL. nakdi veya ayni yardım yapılması konusu olacak. Söke Belediye Başkanı imzasıyla bugün meclise gelecek olan önerge şöyle “İlçemizde yapımı devam etmekte olan, Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası inşaatı için, Belediyemiz Özel Kalem Müdürlüğü’nde, 2015 mali yılında (Kar amacı gütmeyen kuruluşlara dernek, birlik, kurum, kuruluş, sandık vb. kuruluşlara) 053101 ekonomik kodu ödeneğinden 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 14. ve 75 maddeleri kapsamlarında 500 bin TL. yapım işinin bedelsiz olarak nakdi ve ayni yardım yapılması hususunun Belediye Melcesince görüşülerek karara bağlanmasını arz ederim.”

Mecliste bugün görüşülecek olan bu madde de yardım miktarı 500 bin TL. ile sınırlandırıldığı dikkat çekiyor. Söke Belediye Başkanının Necdet Özekmekçi başkanlığındaki bir önceki meclisin aldığı 500 bin TL. lik nakit yardımı için ikinci defa meclisten karar almaya çalışması ise bu güne kadar niye beklediniz sorusunu akla getiriyor.

ÇARŞAMBA PAZARI

KİRAYA VERİLİYOR

Söke Belediye Meclisinin gündemindeki bir diğer konu ise Söke Çarşamba Pazar yerinin Çarşamba günleri hariç haftanın 6 günü kiraya verilmesi konusu olacak. Bugüne kadar sürücüler tarafından bedava otopark olarak kullanılan Çarşamba Pazar yeri eğer gündem mecliste kabul edilirse ücretli otopark olarak kullanılacak. Söke Çarşamba Pazar yeri 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında gerçek veya tüzel kişilere kiraya verilecek.

Gündemin bir önemli maddesi de Söke’de amatör spor kulüplerine yapılacak olan yardım. Bu kapsamda Söke’deki amatör spor kulüplerine 147 bin 849 TL. yardım yapılma kararının alınması bekleniyor. Söke Belediye Meclisinin bugünkü toplantısında 24 madde bulunurken bunların büyük çoğunluğu imar konuları ile ilgili olduğu dikkat çekiyor.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.