TARİŞ PAMUĞU ESKİ GÜNLERİNE DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ

131 Nolu Söke Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, kooperatif olarak her geçen gün iyiye gittiklerini belirterek, bunun en büyük nedeninin ortağın her geçen gün güveninin artması olduğunu söyledi.

Pamuk fiyatlarının belirlenmesinde Tariş’in denge unsuru olduğunu söyleyen İsmail Özer “Bu denge unsuru olma görevini her geçen gün biraz daha kendini gösteriyor. Tariş markalı ürünler piyasa fiyatlarının üzerinde satılıyor. Bu pamukta da böyle. Geçen sezon Tariş olarak  borsada pamukları 20 kuruş daha fazla fiyata sattık. Üstelik bunu 1990’lı yıllarda aldığımız pamuktan çok daha azını aldığımız halde başardık. Tekstilci önce Tariş markalı pamuğu soruyor. Bu önemli. Üreticimiz bunun bilincinde olarak sezonda değerlendirme yapmasını istiyoruz. Tariş olarak ne kadar fazla pamuk alırsak fiyatları o oranda dengede tutarız. Fiyatların dengede olmasından en fazla yine üretici faydalanacaktır. Bunun anlamı şu. Sezon içinde 3 TL. olan pamuk sezon bitince 4,5 TL. olmayacak demektir. Tarişin piyasada etkin olmasıyla pamuk fiyatları fazla oynamayacak demektir.

Biz Tariş 131 Nolu Pamuk Kooperatifi olarak ortağımıza her türlü desteği veriyoruz. Ayni yardımların yanında nakdi yardımlarımızı da yapıyoruz. Üreticiden isteğimiz sezonda ürününü Tarişe vermesidir. Tarişe ürününü verdiğinde en fazla üretici kazançlı çıkacak. Bu sene fiyat fiyat politikamız ortak lehine olacak. Pamuk fiyatlarının 4,5 TL. den aşağı düşmemesi en büyük dileğimiz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.