SALDIRGAN VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Söke’nin Yenikent Mahallesi’nde Güzelyalı Evleri’nde ikamet eden ve son bir yıldır bunalıma girerek evden dışarı çıkmadığı öğrenilen 46 yaşındaki Mahmut Tekin dün  komşularının şikayeti üzerine evine gelen polis ve ağabeyine teslim olmamak için direndi bıçakla saldırdı.

Şikayet nedeniyle defalarca adrese gelen ve en son geçen hafta konuta gelen polis ekipleri dün mahmut Tekin’den teslim olmasını istedi. Daha önce eve giremeyen polis ekipleri, bu kez Cumhuriyet Savcısı’nın yakalama kararı ve takviye ekiplerle birlikte eve girmek istedi.

Polis memuru Ali Ç., Mahmut Tekin’in dün gece evine almadığı ağabeyi Hüseyin Tekin ile birlikte kapıyı çaldı. Dakikalar sonra elindeki bıçakla kapıya çıkan Mahmut Tekin, kapıyı açar açmaz polis memuru Ali Ç.’ye saldırdığı belirtildi.  Polis memuru Ali Ç. ve ağabey Hüseyin Tekin kendilerini sokağa atarken, Mahmut Tekin arkalarından elinde bıçak ile saldırısını sürdürdü. Bu arada polis memuru Ali Ç., uyarı amaçlı havaya ateş açtı.

Ancak elinde bıçakla polis memuru Ali Ç., yi sokağın başına kadar kovalayan Mahmut Tekin, bu arada polis memurunu ve ağabeyi Hüseyin Tekin’i 3-4 yerinden yaraladı. Saldırganı ikna etmek için uzun süre çaba harcayan ancak başarılı olamayan polis önce biber gazı daha sonra copla saldırganı etkisiz hale getirmeye çalıştı, ancak polis memuru zor durumda kalınca Tekin’i vurarak etkisiz hale getirdi. Mahmut Tekin olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan ağabey Hüseyin Tekin ve polis memuru Ali Ç. olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansıyla Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Söke Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili olarak tarafsızlık ilkesi gereği olay yerini incelemek üzere İlçe Jandarma Komutanlığı’nın olay yeri inceleme ekibi çağrıldı. Olayın ardından, polis memurları ve çevredeki görgü tanıklarının ifadeleri alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.