HACI ABDULLAH YAVUZ VEFAT ETTİ

Söke İstasyon Caddesi’nde uzun yıllar Kuyumculuk yapan ve daha sonra işyerini oğullarına devreden  Söke’nin tanınmış esnaflarından 80 yaşındaki Hacı Abdullah Yavuz, dün sabaha karşı tedavi görmekte olduğu Özel EGEMED Hastanesinde vefat etti.

Son yerel seçimlerde AK Parti’den Söke Belediye Başkan adayı ve daha sonra 7 Haziran da yapılan milletvekilliği seçimlerinde AK Partiden milletvekili adayı olan Metin Yavuz ile Çetin Yavuz ve Tekin Yavuz’un babası olan Hacı Abdullah Yavuz geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi görüyordu.

Metin Yauz, Çetin Yavuz ve Tekin Yavuz kardeşler olmak üzere Abdullah Yavuz’un akrabaları başsağlığı dileklerini kabul ederken cenazeye Aydın Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın Milletvekili Sadık Atay, önceki dönem milletvekilleri Mehmet Erdem ve Recep Taner, Söke Kaymakam Vekili Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Söke eski Kaymakamı Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, İl Emniyet Müdürü Adnan Taştan, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, önceki dönem ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Söke çevreden siyasi partilerin ilçe başkanları, resmi kurum müdürleri, oda başkanları başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını kıldıran Söke Müftüsü Ahmet Yayla, üç kişinin amel defterinin kapanmayacağını belirterek, bunlardan birinin hayır yapanların, ikincisinin hayırlı evlat yetiştirenlerin, üçüncüsünün de insanlık adına buluş yapanların olduğunu söyleyip, Abdullah Yavuz’unda bu kategoride olduğunu söyledi. Abdullah Yavuz’un cenazesi kendi adını taşıyan Yavuz Camiinde ikindi namazına müteakip kılındı. Cenazesi Asri mezarlıkta toprağa verildi. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.       –

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.