ÖLÜM KAVŞAĞI KAPATILDI

Söke Bodrum Çevre Yolunun Vakıfbank İlkokulu karşısında vatandaşların ölüm kavşağı olarak adlandırdığı kavşak kapatıldı. Bilindiği gibi kısa bir süre önce kavşaktan karşıya geçmeye çalışan otomobil trafik kaza yapmış ve kazada 2 kişi yaşamını yitirmişti.

Trafik kazasından sonra kavşağın kapatılması amacıyla Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük çevre sakinlerinden imza toplayıp dönemin Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer’e vermişti. Kaymakam Mehmet Demirezer’de kavşağın kapatılması için Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüne başvurmuştu. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü Söke Kaymakamlığının talebini yerinde buldu. Geçtiğimiz günlerde Söke Bodrum Çevre yolunun Vakıfbank İlkokulu karşısında bulunan kavşak Karayolları tarafından kapatıldı.

Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük Söke Bodrum Çevre yolunun özellikle yazın yoğun bir trafik akışına sahne olduğunu belirterek “Söke Bodrum Çevre yolu bölünmüş yol olarak hizmet veriyor. Bundan dolayı araçlar hız yapıyor. Çevre yolunun üzerinde Bağarası kavşağı ile Bölge Trafik İstasyonu kavşakları bulunuyor. Bu iki kavşak arası en fazla 1,5 km. uzunluğunda. Vakıfbank İlkokulu karşısındaki kavşak tam bir kavşak değil. Sürücüler Vakıfbank İlkokulu yönünden gelip Aydın istikametine dönebiliyor. Bunun yanında yine gerek huzurevi yönünden gelen, gerekse Bağarası Kavşağı yönünden gelen araçlar şehir merkezine bu kavşağı kullanarak dönmek istiyorlar. Bu dönüşler çok tehlikeli oluyordu. Burada sık sık trafik kazaları meydana geliyordu. Özellikle yazın trafik kazaları bir kat daha artıyordu.

Geçtiğimiz aylarda bu kavşakta meydana gelen kazada iki vatandaşımızı kaybettik. Kavşağın kapatılması  için imza toplayıp o dönemde Söke Kaymakamlığı yapan Mehmet Demirezer’e verdik. Kaymakam Mehmet Demirezer’de hemen karayollarına yazı yazıp kavşağın kapatılmasını istedi. Daha sonraki süreçte Karayolu İzmir Bölge Müdürlüğü’nden gelen yetkililer olumlu rapor hazırladı ve geçtiğimiz günlerde kavşak karayolları tarafından ulaşıma kapatıldı. Kavşağın kapatılması için Kaymakam Mehmet Demirezer’in özel gayretleri oldu. Artık ölüm kavşağında kazalar yaşanmayacak. Çevre yolu sürücüler için daha güvenli hale geldi. Keşke daha önce kapansaydı da bu kavşakta ölümler yaşanmasaydı.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.