SÖKE’DE YAKLAŞIK 25 BİN ÖĞRENCİ BUGÜN DERS BAŞI YAPIYOR

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı bugün açılıyor. Bugün açılacak okullar 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek olan eğitim öğretim yılında Söke’de 25 bin dolayında öğrencinin eğitim öğretim görmesi bekleniyor.

2015-2016 Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle içinde bulunduğumuz hafta ilköğretim haftası olarak kutlanacak. Bugün saat 08.45’te İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın ve okul müdürlerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydan’ındaki Atatürk Anıtına çelenk konulacak. Ardından saygı duruşu ve istiklal Marşı söylenecek.

İlköğretim Haftası kutlama programı Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Söktaş 75. yıl İlk ve Ortaokulunda yapılacak. Saat 09.30’da başlayacak program saygı duruşu ve istiklal Marşının söylenmesiyle başlayacak. Açış konuşmasını Söktaş 75. Yıl İlk/Oratokulu Müdürü Ünsal Sezgin yapacak. Daha sonra Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın görüşlerini açıklayacak. Söke’de ilk defa ilköğretim Haftası törenine katılacak olan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu bir konuşma yapacak. Birinci sınıf ve Anaokulu öğrencilerine 8. sınıf öğrencileri tarafından hoş geldin çiçeği verilecek. Okulun öğrencisi Sıla Kasap’ın konuşmasından sonra şiir okunacak. TEOG’da ilk 3’e giren öğrencilere ödülleri verilecek. Program ikram ve kapanış ile sona erecek.

Bunun yanında ilçe’deki okullar bünyelerinde ilköğretim haftası nedeniyle kutlamalarda bulunacaklar.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.