SÖKE OSB 2017 YILINDA 2500 KİŞİ İSTİHDAM EDECEK

Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ne yatırımcı ilgisinin her geçen gün arttığını söyleyen Söke OSB Yönetim kurulu üyesi ve Söke Belediye Meclis Üyesi Harita Mühendisi Fatih Bozkaya şu anda alanda çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Fatih Bozkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Söke OSB’de dolgu işlemleri, yolların yapılması gibi çalışmalar sürüyor. Bu işlemler aynı zamanda kadastral çalışmalar demektir. Bu kapsamda Söke OSB’de tefrit ve ifraz çalışmaları da yapılıyor. Daha güzel bir planlama için çalışmalar sürüyor. Tefrit ve ifrazlar konusundaki yeni kadastro kanunu ve yönetmeliklere ilişkin Söke Kadastro Birim Yetkilisi Kadastro Yüksek Mühendisi Ömer Ümit Gülmen ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Kendisinin bilgi ve deneyimlerinden yararlanıyoruz. Amacımız Söke’ye en iyi hizmeti yapmak.”dedi

Söke OSB Yönetim Kurulu Üyesi Söke Belediye Meclis Üyesi Fatih Bozkaya, yatırımcıların Söke OSB’den yer almak için son günlerde büyük ilgi gösterdiklerini belirterek “Söke OSB’den artık yerel yatırımcılar değil, Global yatırımcılar arsa talebinde bulunuyorlar. Son olarak CP ile sözleşme yaptık. 140 dönüm arsa aldılar. CP yem üretiyor. CP ile birlikte Söke’de hayvancılık sektörü de  büyük bir gelişme gösterecek. İklimi zaten hayvancılığa çok uygun olan Söke önemli bir hayvancılık üssü olacaktır. CP Söke OSB’deki yatırımını 2016 yılı içinde tamamlamayı düşünüyor. 2017 yılında üretime geçecek. 300 ile 600 kişi arasında bir istihdam sağlayacak.

Bunun yanında bir seramik fabrikası’da Söke OSB’den 150 dönüm arazi aldı. Bu seramik fabrikası da yatırımını 2016 yılı içinde tamamlayıp 2017 yılı içinde üretime geçmeyi planlıyor. 1000 kişi istihdam etmeyi planlıyor. 5 dönüm gibi küçük arsalar alarak yatırım yapmayı planlayan firmalarda var. Bunlardan birisi balık yemi fabrikası. 2016 yılı içinde üretime başlayacaklar. Yatırımda son aşamaya geldiler. Şu söylemekte bir sakınca yok. Söke OSB’de 2016 yılı yatırım yılı olurken, 2017 yılı da istihdam yılı olacak. Söke OSB’de 2017 yılı içinde 2500 kişiye istihdam edecek. Bir aileye 4 kişi olarak düşünsek 10 bin kişi Söke OSB’den yararlanacak. Şu anda 4 büyük firma ile protokol yapmak üzereyiz. Bu firmalar önemli firmalar. Yani önümüzdeki 3-4 yıl içinde Söke’de önemli gelişmeler olacak. Söke kabuk değiştirecek. Bu durum Söke’deki inşaat sektörünü bile hareketlendirecek. Örneğin Seramik Fabrikasını kuracak olan firma üst düzey yöneticilerin kalacağı 50 dairelik lojman için yer arayışına başladı.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.