AYDIN’DA GELENEKSEL HALE GELEN 5. KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, Aydın’da 5. si gerçekleştirilen Geleneksel ”Yükseköğretim Kurumları Tanıtım ve Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında, Türkiye’nin gözde üniversiteleri ile ortaöğretim kurumlarının 12. Sınıflarında eğitim gören öğrencilerini Efeler Hasmahal Kır Bahçesinde gerçekleşen büyük buluşmanın açılışına Vali Yardımcısı Sayın İbrahim Yurdakul, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, , Aydın İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Zabun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Üniversite yetkilileri, okul yönetici ve öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

Üniversite sınavına girecek gençlerin doğru tercih yapmasına katkı sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ”Yükseköğretim Kurumlarını Tanıtım ve Kariyer Günlerini 5. kez burada düzenlenmiş bulunuyoruz.

İlk olarak 20 üniversitenin katılımıyla başlayan ”Yükseköğretim Kurumları Tanıtım ve Kariyer Günleri”ne bugün, Türkiye’nin değişik bölgelerinde akademik planlama konusunda güzel başarılara imza atan 48 üniversitemizi buraya davet ettik. Biz şuna inanıyoruz. Anne babamızı seçemiyoruz. Doğduğumuz ili seçemiyoruz. Ama hayatta mesleğimizi ve eşimizi seçebiliyoruz. Bu nedenle bir insanın yaşamında başarılı olması için ve büyük başarılara imza atabilmesi için seçtiği mesleği öncelikle severek istemesi ve onu hayallerinde taşıması gerekiyor.

Büyük hayallerinize ulaşmanızı için kendinize bir hedef koyuyorsunuz ve bunun için çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduğunuzu da biliyorum. Büyükleriniz olarak tüm hayallerinizin gerçekleşmesi için dua ediyoruz ve ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız.  Üniversite yöneticileriyle ve temsilcileriyle sizleri bir araya getirerek aklınıza tıkılan soruları bire bir sorup o konuda aydınlanmanızı istediğimiz için böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz” dedi.

Aydın Mesleki Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin de zeybek oynayarak renk kattığı, 5. Geleneksel Yükseköğretim Kurumlarını Tanıtım ve Kariyer Günleri’nde Kara Harp Okulu, Adnan Menderes, Akdeniz, Yeditepe, Doğu Akdeniz, Başkent, Okan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji, Uluslararası Kıbrıs, Süleyman Demirel, Türk Hava Kurumu ve Gediz Üniversitesi gibi tanınmış 48 üniversite stant açtı.

29-30 Aralık 2015 tarihlerinde iki gün devam edecek olan etkinlikte ayrıca öğrenciler için Doğru tercih ve Kariyer Planlaması, Mesleği seçtim. Ne Oldu, YGS ve LYS Sınav Başarı Anahtarı, Geleceğin Meslekleri ve Kariyer, Doğru tercih ve kariyer planlaması, YGS/LYS sınav stratejileri ve başarı, Gelecek nasıl gelecek, Medyayı tanımak ve tanımlamak ve Sağlık sektörü konularında seminer ve söyleşiler yapılacak.

Açılışın ardından Vali Yardımcısı Sayın İbrahim Yurdakul, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sayın Oktay Zabun, stantları gezerek üniversiteler hakkında bilgi aldı

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.