AYDIN, ŞEHİDİNİ BUGÜN UĞURLAYACAK

(İHA) – Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Aydınlı Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın defni, hava şartlarından dolayı yarına ertelendi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Aydınlı Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın defni, hava şartlarından dolayı bugüne ertelendi. Cenazeyi getirecek uçağın, havadan dolayı geç havalandığı öğrenildi. Aydın’ın Karacasu ilçesinde, bugün ikindi namazından sonra defnedilmesi beklenilirken Şehit Karabacaklı’nın naaşı, bugün öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacasu’da toprağa verilecek.

Operasyon sırasında ağır yaralanarak şehit olan Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın, şehit olmadan kısa süre önce kardeşi Kemal Karabacaklı ile görüşerek sağlığının iyi olduğunu söylediği öğrenildi. Amca Mehmet Karabacaklı;”Vatan sağolsun diyoruz. Ama Vatan yerinde. Ben askerden geldiğimden beri aynen Vatan yerinde. Kuzularımız gidiyor… Ne diyeyim ben buna şimdi. Ne diyebilirim sizlere. Biz yandık başkaları yanmasın”

Düğünlerini yeni yaptıklarını söyleyen amca “Ağustos’un 17’sinde düğünümüz oldu. 4 buçuk aylık taze kuzumuz” dedi.

Kardeş Kemal Karabacaklı ise; “Saat 8:30 gibi konuştuk. Bir iki dakika konuştuktan sonra “Oturuyoruz, istirahat ediyoruz, kapatmak zorundayım’ dedi. ‘Ben sana dönerim’ dedi, dönmedi” şeklinde konuştu.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.