SOKAKLARIMIZ KÖSTEBEK YUVASINA DÖNDÜ

Söke’ye yağlı merkez mahalle Muhtarları Yılbaşından bu yana devam eden yağmurlar sonucu cadde ve sokakların köstebek yuvasına döndüğünü belirterek, Söke’de sokak ve caddelerin büyük kısmının acil olarak bakımdan geçirilmesini gerektiğini söylediler.

Söke’ye bağlı Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, Söke’de sokak ve caddelerin sil baştan bakımdan geçirilmesi gerektiğini belirterek “Son zamanlarda mahalle sakinlerinden aldığım en büyük şikayet cadde ve sokakların bakımsızlığı ile ilgili. Şu anda bazı sokakların ulaşıma kapalı olduğunu görüyoruz. Yazın aşırı sıcaklarla, kışın soğuktan tahrip olan asfalt zemin yağmurlarla birlikte çukurlar oluşuyor. Vatandaşlardan sadece sokaklarla ilgili değil, caddelerle ilgilide şikayetler alıyoruz. Örneğin en yoğun trafik akışının yaşandığı Caddelerden biri Bağarası caddesi. Bağarası Caddesi Yenicami Mahalle Muhtarlık binanın önünden geçiyor. Caddenin bazı bölümleri çökmüş, bazı bölümleri kabarmış, bazı bölümleri kırılmış durumda.”dedi.

Yenikent Mahalle Muhtarı Mehmet Dikici, mahallede doğalgaz şebeke çalışmaları nedeniyle sokaklardan vatandaşların yürüyemez hale geldiğini belirterek “Son yağan yağmurlarla sokakların durumu daha da kötüleşti. Sokak ve caddelerde çukurlar oluşmuş durumda. Yenikent yabancıların tercih ettiği önemli bir mahalle. Çünkü burada üniversite öğrencileri okuyor. Bu öğrencilerin çok büyük bir kısmıda ilçe dışından geliyor. Bu öğrenciler Söke’ye yıkık, dökük, virane bir şehir olarak tanımaya başladılar. Bir yerin kent olabilmesi için öncelikle sokak ve caddelerinin düzgün olması gerekiyor. Oysa bizde sokaklar köstebek yuvasını andırıyor. Eğer sokaklar onarımdan geçirilmezse önümüzdeki günlerde daha kötü olacak.”dedi.

Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşçı ve Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı’da mahallelerinin durumunun diğer mahallelerden farksız olduğunu, çukurların belediye ekipleri tarafından bakıma alınmasını istediler.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.