SÖKE OSB KENDİ SUYUNU ÜRETECEK

Söke Organize Sanayi Bölgesi yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Bozkaya, Söke OSB’nin kendi suyunu kendisinin üreteceğini belirterek, önümüzdeki günlerde OSB alanı içersinde sondaj yapacakları bölgeyi belirlediklerini söyledi.

Söke Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili OSB olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “Fatih Bozkaya “2015 yılı OSB için çok verimli geçti. 2015 yılındaki verimin 2016 yılında daha sürmesini istiyoruz. 2015 yılının son ayında pamuk çalıları ve mısır saplarından enerji üretecek olan tesisin temel atma hazırlıklarına başlandı. Bunun anlamı şu inşaat başladı. 1 yıl içinde kurulacak olan yatırımın 2016 yılında tamamlanması planlanıyor. Söke OSB olarak kendi suyumuzu kendimiz üreteceğiz. Söke’nin şehir Şebekesi’nden su almayacağız. Geçtiğimiz günlerde bölgede bir çalışma yaptık. OSB’nin su ihtiyacını karşılamak amacıyla sondaj yapacağımız bölgeyi belirledik. Önümüzdeki günlerde OSB’in su ihtiyacını karşılayacak olan kuyuları açacağız. Böylece su problemini çözmüş olacağız.

Bunun yanında en önemli alt yatırım sorunlarından biri enerji. Söke OSB’de yeni bir doğal gaz sözleşmesi yapacağız. Söke OSB’nin doğal gaz bakımından büyük avantajları var. Çünkü doğalgaz hattı Söke OSB’nin içinden geçiyor. Yani ilave bir doğal gaz hattının döşenmesine gerek yok. Sadece abone bağlantılarının yapılması ile Söke OSB’deki işletmeler doğalgaza sahip olma özelliğine sahip olacaklar. Söke OSB elektrik hattı ile ilgilide çalışmalara önümüzdeki günlerde başlayacağız. 2015 yılında Söke OSB’de yatırımcı konusunda talep patlaması yaşadık. Öyle bir duruma geldik ki elimizde sınırlı sayıda kalan arsalar için arsa taleplerinin arasından yatırımcı seçme durumuna geldik. 3-4 yıl önce Söke OSB’de yatırımcı çağrıları yapılıyordu. Bugün yatırımcılar arasından seçim yapma konumuna geldik. Zaten şu anda görüşme yaptığımız firmalarla sözleşme yapılmasından sonra yatırımcı kabul etmeyeceğiz. Çünkü elimizde başka arsa kalmayacak. 2 yıl sonrasının Sökesi bugüne göre çok güzel olacak.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.