AKÇAKAYA OVASINDA TAŞKIN SULARI YÜKSELMEYE BAŞLADI

Taşkın bölgesi olarak bilinen Burunköy, Akçakaya, Pamukçular arasındaki alanda son yağmurlarla birlikte taşkın sularının yükselmeye başladığı ve yaklaşık 2500 dönüm arazinin su altında kaldığı belirtildi.

Söke Pamukçular Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Söke Ziraat Odası Meclis üyesi Mustafa Tanyeri konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ocak ayı ile birlikte bölgede yağmurlar başladı. Yağmurların başlaması ile birlikte taşkın bölgesi olarak bilinen Burunköy, Akçakaya, Pamukçular ve Nalbantlar Ovalarında taşkın suları yükselmeye başladı. Şu anda yaklaşık 2500 dönüm arazi su altında. Gerçi su altında kalan araziler ekilmemiş boş araziler. Ovaya su altında bırakan suların büyük kısmı dağlardan gelen ve tahliyesi olmayan sular. Bunun yanında yarıntı olarak adlandırdığımız bölgeden de kapaktan kaçan sulardan oluşuyor. Menderes

Nehrinde su seviyesi giderek yükseliyor. Yükselme ile birlikte su altında kalan arazi miktarı da artıyor. Biriken suyun tahliyesi için kanal yapılması gerekiyordu. DSİ kanal yapımını biraz ağırdan alınca arazide su altında kalmaya başladı. Tahliye kanalı yapılmış olsaydı şu anda arazide sular birikmeyecekti.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.