BU MERKEZ ‘BENİM DE FİKRİM VAR’ DİYENLER İÇİN AÇILDI

Aydın’da fikir ve hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi amacıyla kurulan ve çalışmaları bir süredir devam eden AİSYEM Binası törenle hizmete açıldı. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan “Benim de bir fikrim, hayalim düşüncem var diyen herkesi buraya bekliyoruz. Burası fikirlerin hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir merkez olsun istiyoruz” dedi.

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Binası’nın açılışı için düzenlenen törene Vali Erol Ayyıldız, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, protokol üyeleri ADÜ’nün akademik ve idari personel ile öğrencileri katıldı.

Törenin açılışında konuşan AİSYEM Proje Koordinatörü Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, hayali olan herkese kapılarının açık olduğunu belirterek Aydın için çok önemli bulduğu bu merkezin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti

Kalkınma politikalarında teknoloji, yenilik ve girişimciliğin değişmez kavramlar olduğunu vurgulayan Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Süleyman Alata “Yetkinlik kazanmadan günümüz dünyasında rekabet etmek mümkün değil. İnovasyonla oluşturulmuş bu platformun kurumsal bir yapıya kavuşturulması hem Türkiye hem de ilimiz için önemli bir adım” diyerek AİSYEM’in önemli yenilik ve gelişmelere ev sahipliği yapacağına inandığını belirtti.

“FİKİRLERLEİRN VE HAYALLERİN GERÇEĞE DÖNÜŞECEĞİ MERKEZ OLACAK”

Globalleşen dünyada bilişim ve iletişim alanında son derece hızlı gelişmelerin yaşandığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, yükseköğretim kurumlarının da bu dinamizmin bir parçası olması gerektiğini söyledi. Rektör Bircan, “Fikirlerin ve hayallerin gerçeğe dönüşeceği AİSYEM, Aydın’da, teknoloji ve yenilik çalışmalarının merkezi olacaktır. AİSYEM, yenilik anlamında katkı verebilecek önemli bir kurum. Bundan sonraki süreçte kuruluşlarla uzmanlar arasında köprü olacak ve koordinasyonu sağlayacak. Buna inancım tam” diyerek AİSYEM’in hayırlara vesile olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından AİSYEM binası protokol üyeleri tarafından hizmete açıldı.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.