PAZARCI ARAÇLARI ASIL SIKINTIYI TATİL PAZARI ÇEVRESİNDE YARATIYOR

Cumhuriyet Mahallesi’nde haftanın 2 günü Çarşamba ve Pazar günleri kurulan Pazar nedeniyle başta Albayrak Caddesi, Koçlar Caddesi, Öniz Sokak ve çevre sokaklarda pazarcı araçları nedeniyle trafik akışında büyük sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Çarşamba ve Pazar günleri pazarcı araçlarının tatil Pazar yeri çevresindeki sokak ve caddeleri baştan sona pazarcı araçlarının park ettiğini söyleyen vatandaşlar “Söke Çarşamba Pazar yeri çevresinde park eden araçlar nedeniyle hem trafik aksıyor hem de pazara gelen tüketiciler araçlarını park edecek yer bulamıyorlar. Trafik sıkışıklığının en çok görüldüğü caddeler başta Albayrak Caddesi, Koçlar Caddesi, Öniz sokak ve çevresinde bulunan sokaklar oluyor. Özellikle ara sokaklara yapılan çift taraflı araç parkları nedeniyle trafik felç oluyor. Buralarda en çok görülen de kasaları kapalı ve açık pazarcı araçları oluyor. Bu araçlar geniş olduğu için sokağa sağlı sollu park edilince sadece tek aracın geçebileceği genişlikte yer kalıyor. Karşıdan bir araç geliyorsa diğer araç beklemek zorunda kalıyor. Yaya olarak elinde pazar arabası ile yürümek isteyen tüketiciler bile bu araçlar nedeniyle yürüyemiyor. Pazarcı araçları nedeniyle tüketiciler araçlarını park edecek yer bulamıyorlar.

Söke Belediye Zabıtası pazarcı araçlarının bu kuralsız parklarına ses çıkarmıyor. Söke Tatil pazarı çevresinde büyük bir park sıkıntısı yaşanıyor. Tatil pazarı çevresindeki sokaklarda oturan vatandaşlarda bundan rahatsız. Vatandaşlar konutlarına giremiyor. Bu duruma bir son verilsin. Pazarcı araçlarına bir park yeri gösterilsin. Pazarcı araçları gün boyu sokaklara işgal etmesinler.”dediler.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.