SÖKE’DE 4200 ÜRETİCİYE 6,1 MİLYON TL. DESTEK ÖDEMESİ BAŞLIYOR

Söke üreticilerin büyük bir sabırsızla bekledikleri mazot, gübre ve tahlil destek ödemelerinin bugün başlayacağı öğrenildi. Aydın gelinde 50 bin 500 üreticinin mazot, gübre ve tahlil desteğinden yararlanacağı belirtilirken, toplam destek miktarının 50 milyon TL. nin üzerinde olduğu belirtildi.

Aydın ilinin en büyük ovasına sahip olan Söke’deki üreticiler mazot, gübre ve toprak tahlil desteğinin yine aslan payını alacağı belirtildi. Söke’deki 4200 dolayındaki üreticinin alacağı toplam mazot, gübre ve toprak tahlili desteğinin 6,1 milyon TL. olduğu belirtildi. Ziraat Bankası Söke Şube ilgililerinden aldığımız bilgiye göre destek paralarının dünden itibaren hesaplara geçmeye başladığı ve bugünden itibaren ATM’lerden alabilecekleri belirtildi.

Ziraat Bankası Söke Şubesi ilgililerinden aldığımız bilgiye göre; bugünden itibaren T.C. vatandaşlık numarasının son rakamı 0 ve 2 olan üreticiler desteklerini alacaklar. Vatandaşlık numarasının son rakamı 0 ve 2 olan üreticiler 4 Mart 2016 Cuma gününe kadar Söke Ziraat Bankası ATM’lerinden ve veznelerinden alacaklar. 4 Mart akşamı T.C. numarasının son rakamı 4 ve 6 olan üreticilerin mazot, gübre ve toprak tahlili destekleri hesaplarına geçecek ve 5 Mart cumartesi gününden itibaren Ziraat Bankası ATM ve veznelerinden destek ödemelerini alabilecekler. T.C. Vatandaşlık numarasının son rakamı 8 olan üreticilerin hesaplarına ise destek ödemeleri 8 Mart Salı günü geçecek ve ödemeler 9 Mart Çarşamba günü başlayacak. Geçtiğimiz yılların aksine bu sene mazot, gübre ve toprak tahlili ödemelerinin zamana yayıldığı görüldü.

Mazot, gübre ve toprak tahlili destekleri ödemelerinin üreticiler tarafından sabırsızlıkla beklendiğini söyleyen Kaygıllı Mahalle Muhtarı Cavit Gayaf “Mazot ve gübre desteklerinin ödenmeye başlanması üreticiyi sevindirdi. Önemli bir para. Özellikle kırsalda yaşayanlar için bu destekler önemli. Bize göre mazot ve gübre destek miktarları yetersiz. Özellikle zeytinlik alanlara yapılan bu desteklerin yükseltilmesi gerekiyor. Dekar başına 11 TL. ile 12 TL. arasında değişen bu destek miktarları 20 TL.nin üzerine çıkarılmalıdır. Bu destekler yükseltilirse kırsaldan şehre göçün duracağını düşünüyoruz. Verilecek destek üretimi de teşvik etme bakımından önemlidir.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.