İSMET İNÖNÜ CADDESİNDE ÇİFT TARAFLI PARK KAZALARA NEDEN OLUYOR

Aynı zamanda Kuşadası ve Yenikent Mahallesi geliş gidiş yolu da olan İsmet İnönü Caddesinde yapılan çift taraflı araç parkları çevredeki hem esnafları hem de yayaları zor anlar yaşattığı belirtilirken, sık sık trafik kazalarının yaşandığı belirtilirken, bu kazaların pek çoğu karşıdan karşıya geçişler sırasında meydana geliyor.

Araç sahiplerinin İsmet İnönü Caddesi ürerinde çift taraflı olarak araçlarını park ettiklerini söyleyen vatandaşlar “İsmet İnönü Caddesi en işlek caddelerden biri. Havaların ısınmasıyla birlikte cadde üzerinde araç yoğunluğu daha da artacaktır.İsmet İnönü Caddesi Yenikent Mahalle yolu olduğu gibi, aynı zamanda Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı gibi turistik yerleşim yerlerini Söke’ye bağlayan önemli bir cadde. Bundan dolayı Söke’de trafik akışı en yoğun olan caddelerin başında geliyor.

Özellikle Jaletepe kavşağı ile Cafer Efe heykelinin bulunduğu kavşak arasındaki yaklaşık 500 metrelik bölümde yoğun bir araç parkı yaşanıyor. Sürücüler cadde üzerine sağlı sollu araç park ediyorlar. Böyle olunca cadde daralmış oluyor. Caddenin bu bölümü çift yönlü olduğu için park eden araçlar ve geliş-gidiş yapan araçlar heba katıldığında cadde üzerinde 4 sıra araç oluyor. Burada araç sollamak mümkün olmadığı gibi araçlar birbirleri ile silme geçiyor. Burada 2-3 günde bir maddi kazalar meydana geliyor. Caddesinin bu bölgesinde karşıdan karşıya geçmekte mümkün değil. En küçük bir dikkatsizlikte bir aracın altında kalmak içten bile değil. Zaten sık sık karşıdan karşıya geçişlerde kazalar meydana geliyor.”dediler

İsmet İnönü Caddesinin şehir içinde bir cadde olmadığını dikkat çeken vatandaşlar “Burası aynı zamanda Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı gibi turistik yerleşim yerlerini Söke’ye bağlayan bir cadde. Nisan ayı ile birlikte trafik yoğunluğu daha da artacaktır. Bunun için burada araç parklarının engellenmesini istiyoruz. Hiç değilse çift taraflı araç parklarının önüne geçilsin. Sürücü ve yayalar için burası çok tehlikeli.”uyarısında bulundular.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.