BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE KATI ATIK TARTIŞMASI

(İHA) – Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk oturumu gerçekleşti. 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara çiçek takdimiyle başlayan toplantı, katı atık tartışmalarıyla sonlandı.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında toplandı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, toplantının açılışında başta Başkan Çerçioğlu olmak üzere bayan meclis üyeleri ve katılımcı tüm bayanlara çiçek takdim etti.

KATI ATIK ÜCRETİ

MECLİSİ GERDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında söz alan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, daha 3 ay tahsil edebildikleri ve sonrada mahkeme kararıyla kaldırılan katı atık ücretlerinin yeniden toplanmasını istedi. Bu konuda meclis başkanlığına bir önerge veren Başkan Akın, “Aydın BŞB Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu’nun 17 Eylül 2015 tarihli 147 sayılı kararıyla katı atık bedellerinin tahsilatlarının ilçe belediyelerince yapılması kararı almıştır. Bu kapsamda katı atık ücretlerinin tahakkuk ve tahsilat işlemleriyle ilgili sorunların önlenmesi amacıyla 2872 sayılı Çevre Kanunu’a istinaden çıkarılan Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak usul ve esasların 12. maddesine göre Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından su faturaları üzerinden toplanarak ilçe belediyelere aktarılmasını talep ediyorum” dedi. Başkan Akın’ın bu talebi üzerinde meclis salonunda tartışmalar yaşandı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın talebine tepki göstererek, “Vatandaşın su faturasına ilave bedel yüklenmesine izin vermem” diye konuştu.

Başkan Özlem Çerçioğlu, vatandaşın ödediği su faturasına ekstra bir yük gelmesine izin vermeyeceğini söylemesinin ardından CHP ve MHP’li belediye meclis üyeleri arasında tartışmalar yaşandı. Yaşanan tartışmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Meclis’i kapattı.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.