KİSİR ÇAYINDA KIVRIMLAR TAŞLAMA YAPILIRSA SIKINTI BİTER

Kisir Çayı’nın en fazla Pamukçular ile Nalbantlar Mahallelerine zarar verdiğini söyleyen Pamukçular Mahalle Muhtarı Mustafa Tanyeri, Kisir Çayında yapılan yatak temizliğine ilave olarak kıvrımlarına taşlama yapılırsa taşkın tehlikesinin en aza ineceğini söyledi.

Mustafa Tanyeri, Kisir Çayında yatak temizliğinin tamamlandığını belirterek “Kisir Çayı’nın Nalbantlara kadar olan kısmında yatak temizliği eski yatağından yapıldı. Nalbantlar bölgesinde ise yeni yatak açıldı. Kıvrımların büyük bölümü düzeltildi. DSİ Kisir Çayında kapsamlı bir çalışma yapıldı. Adı Kisir Çayı ama Kisire çok fazla zarar vermiyor. En büyük zararı Nalbantlar ile Pamukçulara veriyor. Kisir Çayı taşkınlarında Nalbantlar ve Pamukçular Ovaları su altında kalıyor.

Yatak temizliğinin yapılmasından sonra Menderes Nehrindeki gibi Kisir Çayı kıvrımlarında taşlama yapılacağı şeklinde DSİ yetkililerinden bilgiler alıyoruz. Eğer taşlama yapılırsa Kisir Çayı taşkınları tarihe karışacaktır. Büyük bir heyecanla taşlama çalışmasının yapılmasını bekliyoruz.”dedi–

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.