SÖKE’YE BU GİRİŞ YAKIŞMIYOR

Bodrum Didim istikametinden gelen araçların Söke’ye giriş yaptığı yerin genellikle çevre yolu üzerindeki köprünün altından olduğunu söyleyen vatandaşlar, bunun Söke’ye yakışmadığını söylediler.

Özelikle yazın Söke Didim Karayolu’nda trafik akışının yoğunlaştığını söyleyen vatandaşlar “Yazın Söke Milaş Karayolunda trafik akışı oldukça yoğun oluyor. Milas istikametinden gelen araçlar ilçe merkezine giriş için Çevre Yolu üzerindeki köprüyü kullanıyor. Bodrum Milas Didim istikametinden gelen araçlar çevre yolu üzerinde bulunan kavşakları kullanmıyor. Çünkü bu kavşaklardan Söke Şehir Merkezine giriş yapmak riskli. Sık sık bu kavşaklarda kazalar meydana geliyor. Vatandaşlar en risksiz şehir merkezine girişi çevre yolu üzerindeki köprü altından girişte bulunuyorlar. Çünkü çevre yolunda yoğun trafik nedeniyle insanlar köprü altından şehre girmek zorunda kalıyor” dediler.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, şehirlerin girişlerinin önemli olduğunu belirterek “Başka il ve ilçelere baktığımızda şehirlerin girişlerinin çok güzel olduğunu görüyoruz. Şehir girişlerine o kadar güzel yapmışlar ki imrenerek bakıyoruz. Ama Söke’nin girişi köprü altından yapılıyor. Söke Çayı’nın görüntüsü zaten çok kötü. Suyu kapkara akıyor. Çayın içi çok pis. Sanki çöplük gibi. Söke’nin en önemli düzenleme yapılması gereken yerlerinin başında burası geliyor. Sanayi kavşağında ışıklandırma olmadığı için, Muradiye caddesinde de döner kavşak olmaması nedeniyle sürücüler kullanmıyor. Bir tek Bağarası Kavşağı kalıyor. Özellikle yazın yaşanan trafik yoğunluğu çevre yolunun sıkışmasına neden oluyor. Sürücüler Söke Çayı üzerindeki köprü altından şehre giriyor. Buranın düzenlenmesi gerekiyor. Vatandaşların isteği bu yönde.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.