BOYNAK SUYU PROJESİNDE BELİRSİZLİK

Söke için en önemli projelerden biri olan Boynak Suyu projesini yürüten firmanın işi yarım bırakarak çalışmayı durdurduğu öğrenildi. Gazeteniz YeniSöke Muhabirinin sorusu üzerine bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ yetkilileri İller Bankasının yarım kalan projenin tamamlanması için önümüzdeki günlerde ikinci defa ihaleye çıkmasının beklendiği belirttiler. Geçtiğimiz Çarşamba günü Söke ‘ye gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na muhabirimiz Boynak Bölgesi’nden Söke’ye gelecek olan içme suyunda çalışmaların ne durumda olduğunu sordu. Muhabirimiz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na “Başkanım bilindiği gibi Söke için en önemli projelerden biri Boynak suyu. Söke’nin mevcut içme suyu damak tadına uygun olmaması nedeniyle Sökeliler içme suyunun damacana ve çevre mahallelerden karşılıyor. Boynak suyu projesinde gelinen son durum hakkında bilgi verirmisiniz.”dedi.

Bunun üzerine Boynak suyu projesi ile ilgili açıklamayı Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli yaptı. Fatih Akkentli Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik yaptığı açıklamada “Başkanım bildiğiniz gibi Boynak suyu hattının Söke’ye ulaşımı sırasında Karayolları ile sıkıntı yaşandı. Karayolları Boru hattı konusunda sıkıntı çıkarınca ihaleyi yürüten firma iflas etti ve boynak suyu yapım işini yarıda bıraktı. Boynak suyu şebekesinin tamamlanabilmesi için İller Bankası ikinci defa ihaleye çıkacak. İhaleden sonra boynak suyu projesi yeniden başlayacak.”dedi.

Öte yandan vatandaşlar, Söke İçme suyu şebekesi suyunun çok sert olduğunu belirterek “Belki Söke suyu damacana ve çevreden elde edilen sulardan daha sağlıklıdır. Ancak içmek için damak tadına uygun değil. Bugün Sökelilerin en az yüzde 70’si içme suyunu farklı şekilde temin ediyor. Sökelilerin büyük çoğunluğu içme suyu olarak damacana suyu alıyor. Bunun yanında yine azımsanmayacak bir kısmı Bağarası, Çalışlı, Güllübahçe hatta Avcılar Mahallesine kadar giderek araçları ile içme sularını temin ediyorlar. Yine bir kısım Sökelide çeşmelerine arıtma cihazı takarak içme suyu elde etmeye çalışıyor. Boynak suyu Söke için çok önemli. Bir an önce sorunların halledilip boynak suyunun çeşmelerden akmasını istiyoruz.”dediler.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.