TREN GARI PROJESİNDE YER TESLİMİ YAPILDI


– Kaymakam Kurtbeyoğlu: “Söke Tren Garı Restorasyon projesinin 2017 yılında bitirileceğini düşünüyorum”

– “TCDDY Bölge Müdürü Murat Bakır:  “Proje kapsamında 2100 m2 kapalı alan restore edilirken, 

30 bin m2 çevre düzenlemesi yapılacak”

Tamamlandığında Söke’nin cazibe merkezlerinden biri olması beklenen Söke Gar Havzasında bulunan binaların restorasyonu ve çevre düzenlemesi yapılması projesi ile ilgili yer teslimi dün yapıldı. Saat 16.00 sıralarında yapılan yer teslimine Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, TCDDY İzmir Bölge Müdürü Murat Bakır, ihaleyi alan Kani İnşaatın sahibi Serhat Şaşoğlu ve TCDDY Bölge Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu proje uygulaması hakkında ve ayrıntıları ile ilgili bilgiler aldı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu özellikle metruk görünümünde olan yapıların öncelikli onarılması talebinde bulundu. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Tren Garı Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi projesinin ihale bedelinin 7 milyon 622 bin 768 TL. olduğunu belirterek “Söke için önemli bir proje. Tamamlandığında Söke’nin önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. Aslında yer teslimi 12 Nisan tarihinde yapılmıştı. Bugün proje ile ilgili çalışmaları yerinde görmek için buradayız. Söke’ye çok önemli bir proje kazandırıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Projenin tamamlanma süresi 720 gün. Müteahhit firma ile konuştuk. Kendilerinden projeyi daha kısa sürede tamamlanmalarını istedik. Söz verdiler. Bize göre Söke Tren Garı Restorasyonu 2017 yılı sonuna kalmadan bitirilecektir. Söke Kaymakamı olarak projeninin hayata geçmesinde katkıları nedeniyle başta Aydın milletvekillerimiz olmak üzere, Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına, TCDDY Bölge Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

TCDDY İzmir Bölge Müdürü Murat Bakır da yaptığı açıklamada, Söke Tren Gar Havzasında bulunan binaların restorasyonu ve çevre düzenlemesi projesi ile ilgili teknik bilgiler vererek “Proje büyük bir proje. Proje için Kültür Varlıkları Kurulundan gerekli izinler alındı. Projenin uygulanmasında hiçbir sıkıntı yok. Burada bulunan 14 binanın restorasyonu yapılacak. Bu 14 binanın toplam kapalı alanı 2100 m2. Bunun yanında 30 bin m2 alanda çevre düzenlemesi yapılacak. Söke Tren Garı Havzası Söke’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Projeyi 1 yıl içinde tamamlayıp Söke halkının hizmetine sunacağız. Söke’ye ve Sökelilere hayırlı olsun.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.