MUHTARIN PARK İSYANI

Söke Çeltikçi Mahallesi Mahalle Muhtarı Önder Aşcı, Söke’nin en önemli parklarından biri olan  Çeltikçi Adalet Parkı’nın adeta kaderine terk edildiğini belirterek, parka acil olarak bir görevlinin verilmesini istedi. Büyük maliyetlerle yapılan Çeltikçi Adalet Parkı’nın bakılmadığı takdirde dağılacağını söyledi.

Necdet Özekmekçi’nin Söke Belediye Başkanlığı döneminde İller Bankası’ndan alınan yaklaşık 1,3 milyon TL. kredi ile parkın yapıldığını söyleyen Muhtar Önder Aşçı “Söke Çeltikçi Adalet Parkı’nın yapımı 2014 yılı seçimlerinden hemen önce tamamlandı. Hatta seçim yasakları nedeniyle parkın açılışı bile yapılmadı. Çeltikçi Adalet Parkı şu anda Söke’nin en kapsamlı parkı konumunda. İçinde yürüyüş yolları, kamelyaları, havuzu ve kafeteryası ile Söke’nin en iyi parkı. İnsanlar yaz ayları ile birlikte parka geliyor. Yazlığı olmayan dar gelirli vatandaşların önceliği bu parklar oluyor.

Ancak şu anda Çeltikçi Mahallesi Adalet Parkı kaderine terk edilmiş durumda. Parkta daha önce özel güvenlikçi vardı. Özel güvenlikçinin görevine son verildi. Bunun yanında parkın çöplerini ve çimlerin bakımını sağlayan bir görevli vardı. Oda alındı. Geçtiğimiz günlerde çocukların havuza girdiği gerekçesiyle havuzun suyu kesildi. Söke Çeltikçi Parkı ile ilgili şu anda hiçbir görevli yok. Bu park 1,3 milyon TL. kredi ile yapıldı. Bu parayı Sökeli ödedi. Şu anda parkın bakım görevlisi gibi çalışıyorum. Çimleri suluyorum. Parka zarar verilmesine önlemeye çalışıyorum. Ancak ben park bakım görevlisi değilim. Ben mahalle muhtarıyım. Bir yere kadar ilgilenebilirim. Çeltikçi Parkı Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında. Buradaki görevlileriniarıyorum. Ancak cevap vermiyor.

Eğer parkın bakımı için bir görevli işe başlamazsa vatandaşın vergileri ile yapılan 1,3 milyon TL. lik park yok olacak. Eğer acil bir kişi görevlendirilmezse öncelikle çimler kuruyacak. Daha sonra dağılıp gidecek. Böyle güzel bir eserin göz göre göre yok olmasını istemiyorum. Söke Çeltikçi Adalet Parkına bir görevli istiyoruz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.