BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SÖKE’DE BAYRAM TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke’de kurduğu temizlik ve bakım ekibi ile park ve meydanlarda temizlik ve bakım çalışmaları yürütüyor. Çalışmalar Atatürk Pakında, Yenikent Harikalar Dünyası parkında, Kemalpaşa Mahallesi Şehitler ve Gaziler Parkında, Aydın Caddesinde, Savuca’da ve bazı bölgelerde devam ettiği belirtildi.

Park, bahçe ve cadde bakım ve temizlik çalışmasını yürüten ekiplerinden sorumlu olan Halil Karaçolak çalışmalarla ilgili bilgi vererek “Cumhuriyet Meydanı 31 Mayıs tarihinde Aydın Büyükşehir Belediyesine devredildi. Bilindiği gibi Ramazan Bayramı arifesinde içinde bayanlarında bulunduğu Büyükşehir bünyesinde bir ekip oluşturuldu. Bu ekibin görevi Büyükşehir belediyesi sorumluluk olanındaki yerlerde bakım ve timizlik yapmak. Bugün’de Cumhuriyet Meydanında böyle bir çalışma yapıyoruz. Meydanın temizliğini yapıyoruz, bunun yanında baş alanlara çiçek dikiyoruz. Şu anda bir ekibimiz Savuca’da temizlik yapıyor.

Park, bahçe ve caddelerin bakımını yürüten ekibimiz şu ana kadar Aydın Caddesindeki yeşil alanların bakımını yaptı, bunun yanında Atatürk Parkında, Çeltikçi Adalet Parkında, Yenikent Harikalar Dünyası parkında bakım yaptık. Söke’nin Bayrama pırıl pırıl girmesi için çalışıyoruz. Bir ay içinde park, bahçe ve caddelerdeki yeşil alanların bakımlarını ve temizliklerini tamamlamayı umuyoruz. Atatürk, Çeltikçi Adalet Parkı ve Yenikent Harikalar Dünyası Parklarına görevlililer atandı. Vatandaşlarımız parklarda hoşça vakit geçirebilirler.

Bu arada Aydın Caddesi Söke Anadolu Lisesi önündeki havuzların yanı sıra Cumhuriyet Meydanındaki havuzda çalışır hali getirmesi için ekiplerimiz çalışıyor. Bayramdan sonra havuzlarla ilgili ayrıntılı bir çalışma yapacağız.”dedi.

Cumhuriyet Meydanının bakıma alınmasından memnun olduklarını söyleyen Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı “Cumhuriyet Meydanı Söke’nin önemli buluşma noktalarından biri haline geldi. Şehir dışından da Söke’ye gelenler Cumhuriyet Meydanını tercih ediyor. Meydanın bakım ve temizliğine önem verilmesi gerekli. Boş alanlar çiçeklendiriliyor. Bunlar güzel çalışmalar. Ancak meydanda örneğin çöp kovası yok. Bunun yanında mevcut projede kamelyalar var. Ancak bu kamelyalar henüz meydana konulmadı. İnsanlar sıcakta oturmak zorunda kalıyor. Bu kamelyaların açil şekilde konulması gerekiyor. Eğer kamelyalar meydana monte edilirse Cumhuriyet Meydanı Söke’nin en önemli buluşma meydanlarından biri olur. Cumhuriyet Meydanının eksiklerinin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.