ÇITLIK SOKAK SAKİNLERİ METRUK BİNA VE BOŞ ARAZİDEN ŞİKAYETÇİ

Söke Yenicami Mahallesi Çıtlık Sokak üzerinde bulunan arsa ve yan tarafındaki boş binaların çevre sakinlerini rahatsız ettiği belirtilirken, arsaya bırakılan çöplerin çevreye büyük koku yaydığı belirtildi. İki tane metruk evin adeta tinercilerin yuvası olduğunu söyleyen çevre sakinleri bu durumdan büyük rahatsızlık duyduklarını dile getirdiler.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren çevre sakinleri Yenicami Mahallesi Çıtlık sokağın Söke Çarşısı içinde bulunduğunu belirterek “Çıtlık sokak İstasyon caddesi ile bağlantılı. Şu anda İşkur müdürlüğünün hemen alt kısmında. Burada bir adet daha önce yıkılmış bir bina ele arka kısmında bulunan iki adet bina var. Bu binalarda hiç kimse oturmuyor. Sokağın üzerindeki boşluğa vatandaşlar çöplerini atıyor. Yazın en sıcak günlerinin yaşandığı şu günlerde çöpler çevreye koku salıyor. Otlar büyümüş durumda.

Bunun yanında boş alandan geçerek arkada iki boş konut var. Bu boş konutlar tinercilerin yuvası olmuş durumda. Burada uyuşturucu kullanılmasının yanı sıra başka istenmeyen durumlarda yaşanıyor. Çevre sakinleri olarak bu durumdan son derece sıkıntılıyız. Öncelikle buradaki otların ve çöplerin belediye tarafından temizlenmesini istiyoruz. Bunun yanında boş konutlara önlem alınsın. Burası tinercilerin yuvası olmaktan çıkarılsın.  Çarşıya yakın bu görüntü Söke’ye yakışmıyor. Sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.