AVCILAR BELİRSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ

Türkiye’de 2016 yılı Av Sezonu’nun 13 Ağustos tarihinde başlayacağını söyleyen Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat, olağanüstü hal uygulaması nedeniyle av sezonunun açılıp açılmayacağını bilmediklerini söyledi. Özat, avcılar olarak av sezonu konusunda açıklama beklediklerini söyledi.

Av sezonunun başlamasına 13 günlük bir süre kaldığını söyleyen Çetin Özat “Bilindiği gibi başarısız darbe girişiminin ardından 3 aylık olağanüstü hal ilan edildi. Olağanüstü hal nedeniyle av sezonunun açılıp açılmayacağı belli değil. Avlanma izin pulları Orman ve Su Bakanlığı Aydın İl Müdürlüğüne geldi. Biz pulları derneğe getiremiyoruz. Çünkü av sezonunun açılıp açılmayacağı yada hangi şartlarda açılacağı belli değil. 2016 yılı avlanma pullarının fiyatı 100 TL. Üyelerimiz gelip bizden pul istiyor. Bizde av sezonunun açılıp açılmayacağı konusunda tereddütlerimizi söylüyoruz.

Hergün Resmi Gazete ve Orman ve Su İşleri Bakanlığının açıklamalarını takip etmeye çalışıyoruz. Henüz av sezonu konusunda bir açıklama yok. Av sezonu öncesi belirsizlikten şikayetçiyiz. Söke Avcılık Atıcılık ve İhtisas Kulübü olarak yaklaşık bin üyemiz var. Herkes av sezonunun başlamasını sabırsızlıkta bekliyor. Avcıların durumu ile ilgili genelge yayınlandığı gibi Aydın’dan avlanma pullarını getireceğiz ve üyelerimize ücret karşılığı vereceğiz. Ancak av bu sezon yapılmayacak şeklinde bir karar çıkarsa buna da saygıyla karşılayacağız. Bizi tedirgin eden avlanma ile ilgili henüz bir kararın alınmaması. Önümüzde 13 gün gibi kısa bir süre var. Av sezonu konusunda beklemeye devam ediyoruz:”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.