SÖKESPOR İLK HAFTAYI BAY ÇEKTİ

Başkan Yusuf Günal: Bilindiği gibi Söke Şehir stadyumu bakımda. İlk haftayı bay geçireceğiz, ikinci hafta Karpuzlu deplasmanındayız. Bize bu zaman kazandıracak.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8. Grup’ta mücadele edecek Sökespor’un gruptaki rakipleri ile fikstürü belli oldu. Geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran Sökespor ligin ilk haftasını bay geçirirken ikinci hafta maçında yerel derbide Çine Karpuzlu Belediyespor’a konuk olacak.

2016-2017 sezonunda 12 grupta oynanacak Bölgesel Amatör Lig fikstür çekimi İstanbul’da yapıldı. Orhan Saka Amatör Evinde düzenlenen fikstür çekimine, TFF Yönetim  İcra Kurulu üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, TFF BAL İcra Kurulu üyesi Fahrettin Eserdi, 156 BAL takımının temsilcileri katıldı.

Bölgesel Amatör liginde bu sezon 8. Grupta mücadele edecek Sökespor’un gruptaki rakipleri ile fikstürü belli oldu. Aydın grubunda Didim Belediyespor’un yanı sıra Söke, Karpuzlu ve Çine Madran grupta mücadele ederken İzmir grubundan Ödemiş, Aliağa ve Çiğli, Denizli grubundan Sarayköy, Pamukkale ve Yeşilköy, Muğla grubunda Yatağan ve Ortaca ile Uşak’tan ise UTAŞ Uşak spor 8. Grupta mücadele edecek.

13 takımın mücadele edeceği ve her hafta bir takımın bay (maç oynamayacak)takım olacağı BAL 8. Grupta mücadele edecek takımların fikstürü de belli oldu. Buna göre Didim Belediyespor ilk hafta deplasmanda yerel derbide Çine Madranspor’a konuk olacak. Karpuzlu Belediyespor ise Çiğlispor deplasmanında puan arayacak. Bu sezon 4 Aydın takımının bulunduğu 8. grupta Aydın’dan iki takım doğrudan küme düşecek. 3. takım baraj maçı oynayacak.

2016/2017 Sezonu Bölgesel Amatör Ligi 8.Grup Fikstürü… Çine Madranspor-Didim Belediyespor Aliağa- Ödemişspor, Denizli Yeşilköyspor- Sarayköyspor, Yatağan-Ortaca, Pamukkale-Uşak Utaşspor, Çiğli-Karpuzlu Belediyespor… Sökespor ilk haftayı bay olarak geçirecek.

EN CİDDİ RAKİP UTAŞ UŞAKSPOR

İlk haftayı bay geçirmekten son derece memnun olduklarını söyleyen Sökespor Kulüp Başkanı Yusuf Günal “Bilindiği gibi Sökespor’umuzun sahası İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından bakıma alındı. İl Müdürümüz ne kadar bize saha 24 Eylül’deki maçlara hazır olacak dese de iki hafta zaman kazandık. Sahaya bakıma alan firmada zaman kazandı. Çünkü ilk haftayı bay çektik. İkinci hafta Karpuzlu deplasmanına gidiyoruz. Yani biz istesek de Söke şehir stadyumunda maç oynayamayacağız. En erken 9 Ekim’de kendi sahamızda olacağız. Aydın Adnan Menderes Stadyumunda maç oynamayabiliriz. İnşallah sahamız 9 Ekim’e hazır olur.

Benim görüşüme göre bu sene ligde Utaş Uşakspor ile çekişiriz. Çünkü onlarda iyi bir kadro kurdu. Bizim kadromuzda iyi. Hedefimiz geçen yıl kaçırdığımız şampiyonluğu bu sene yakalamak. Takımın iskeletini koruduk. Yeni oyuncularla takviye ettik. Geçen yıldan daha güçlü bir takım kurduk. İlk maçımızı ligin 2. haftasında Karpuzlu ile oynayacağız. 3. lig yolunda en büyük rakip olarak gördüğümüz Utaş Uşakspor ile oynayacağız. Bu maçı Söke Şehir Stadyumunda oynamak istiyoruz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.