KANAYAN YARAYI BÜYÜKŞEHİR SARACAK


Söke’de en büyük yol şikayetlerinden biri olan Sarıkemer Avşar Karakaya arasında sıfır asfalt çalışması başladı.

Söke’de yol sorunu denince akla ilk gelen Sarıkemer-Avşar- Yeşilköy-Karakaya Mahallelerini birbirine bağlayan yol geliyor. Bölgede bol miktarda kuvars madeni işletmesi olduğu için ağır tonajlı kamyonlar yolu kısa sürede kullanılmaz hale getiriyor. Yıllardır bölge insanı yolun bakımdan geçirilmesi için seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Mayıs ayı içinde Söke’ye gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu muhtarların yol taleplerini almıştı.

Muhtarların talepleri doğrultusunda şu ana kadar Söke Ağaçlı Davutlar yolu, Güllübahçe Yuvaca yolu, Söke Yamaç yolu, Nalbantlar yolu, Bağarası Kisir Kaygıllı, Güneyyaka ve Güzeltepe yolları ikinci kat asfalt yapılarak ulaşıma açıldı. En önemli projelerinden birisi olan eski Özbaşı yolundaki zemini bozulmuş olan asfalt kazınarak yeniden asfaıltlama yapıldı. Böylece yol iş makinelerinin kullanımına uygun hale getirildi.

Şimdi de Sarıkemer-Avşar-Yeşilköy- Köprüalan-Karakaya arasındaki yaklaşık 27 km.lik yolda çalışma başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Batı Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ağır tonajlı maden kamyonları tarafından kullanılan Sarıkemer Yeşilköy Karakaya arasındaki yolu uzun süreli sorunsuz kullanımı için mevcut asfalt zeminin kazılarak yerine sıfır asfalt yapacaklarını belirterek “Başkanımız Özlem Çerçioğlu Söke’deki mahalle muhtarlarına 2019 yılına kadar yol sorunu diye bir sorunu kalmayacağı sözünü vermişti. Başkanımız verdiği sözleri gerçekleştiriyor. Sarıkemer Mahallesinde başlayacak olan bu yol Karakaya Çavdar üzerinden Akmescit Gafarlar’dan Karpuzlu’ya inecek. Yaklaşık 100 km. uzunluğunda bir yol.

Başkanımız Özlem Çerçioğlu, bu yolun sıfır asfalt yapılması talimatı verdi. Bu talimat kapsamında Yeşilköy Avşar arasında mevcut asfaltın sökümü geçtiğimiz Salı günü itibariyle başladı. Mevcut asfalt zemini söküp güçlendirilmiş asfalt alt yapısı ile yolu yeniden asfaltlayacağız. Yolu en kısa süre içinde bitirmeyi planlıyoruz.”dedi.

Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Söke ziyareti sırasında yol sorununu gündeme getirdiğini belirterek “Avşar taşıma merkezi. Karakaya, Köprüalan ve Yeşilköy’ün öğrencileri Avşar’a geliyor. Bu çocuklar büyük zorluklarla gelip gidiyor. Asfalt zeminde yama yapa yapa adeta yok yamalı bohçaya dönmüştü. Asfaltta yama yapılmayan yer kalmamıştı. Asfalt zeminde kabarmalar, çökmeler çukurlar sürücüleri zor anlar yaşatıyordu. Yama yapılmış olsa iki üç ay içinde yol yine kullanılamaz hale gelecekti. Bundan dolayı sıfır asfalt yapılması gerekiyordu. Başkanımızda sıfır asfalt sözü vermişti. Sözünü yerine getiriyor. Kendisine bölge mahalleleri adına teşekkür ediyorum. En kısa sürede bitirilmesini temenni ediyorum.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.