YAN SAHANIN IŞIKLANDIRMASI BAŞLADI

Futbol sezonunun başlamasıyla birlikte antreman sahası sıkıntı yaşanan Söke’de mevcut yan sahanın ışıklandırılarak gece geç saatlere kadar sporcuların hizmetinde olacağı belirtildi. Söke yan sahanın ışıklandırmasının ihale edildiği ve ilgili firmaya yer tesliminin yapıldığı belirtildi.

İhaleyi alan firmanın çalışmalara başladığı belirtilirken, ışıklandırma direklerinin yerlerinin kazılmamaya başlandığı belirtildi.

Eylül ayı ile birlikte futbol sezonunun başladığını söyleyen kulüp yöneticileri “Söke’de önemli alt yapı takımları var. Mevcut çim sahayı sadece Sökespor kullanıyor. Başka takımların şehir stadyumuna kullanmasına izin vermiyorlar.

Söke’de aktif olarak Sökegücü, Söke İdmanyurdu, Söke Gençlikspor’un yanı sıra Sökespor’un alt yapı takımları da yan sahayı kullanıyor. Sökegücü ve Söke İdmanyurdu 8-9 kategoride lige katılıyorlar. Bunun yanında Sökespor’unda alt yapı takımları var. Okul takımları da bu sahayı kullanıyor. Antreman yapmak için takımlar sıraya giriyor. Aynı anda 2-3 takım antreman yapıyor. Buda verimli olmuyor.

Saha ışıklandırılarak antreman süresi uzatılabilirdi. Bir ışıklandırma vardı ama yetersizdi. Şimdi standartlara uygun bir ışıklandırma yapılacak. Gece saat 23.00’de de antreman yapılabilecek. Gençlik Hizmetleri ve Sor İl Müdürlüğü’nden sürekli sahanın ışıklandırılmasını talep ediyorduk. Işıklandırmanın başlamasından son derece memnunuz. Böylece aynı anda 2-3 takım çalışma yapabilecek.

Aslında Söke’ye ikinci bir yan saha gerekli. Acil olarak ikinci bir sahaya ihtiyaç var. Bir an önce ikinci yan sahasının yapılmasını istiyoruz.”doediler

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.