YENİKENT MAHALLESİ’NDE KANALİZASYON SIKINTISI

Muhtar Mehmet Dikici: Yenikent Deresine akan kanalizasyon suları Harikalar Parkı’na kadar ulaştı. Mahalle’de bulaşıcı hastalıkların yayılmasından endişe ediyoruz
Batısöke Çimento Fabrikasının katkıları ile yatak temizliği ve çevre düzenlemesi yapılan Yenikent Deresine akan kanalizasyon suları çevrede büyük rahatsızlık yaratıyor. Gazeteniz YeniSöke’ye şikayetlerini dile getiren Yenikent Mahalle sakinleri dereye akan kanalizasyon sularının hem çevreye ağır bir koku yaydığını hem de görüntü kirliliğine neden olduğunu söylediler.

Söke Yenikent Mahalle Muhtarı Mehmet Dikici, konuyla ilgili bilgi vererek “Yenikent Deresinde yatak temizliği ve çevre düzenlemesi yapıldı. Ancak bu düzenlemeden sonra kanalizasyon suları dereye akmaya başladı. Yaya köprüsü yanındaki büzden başlayan kanalizasyon suyu akıntısı Hayal Dünyası Parkı içine kadar sızmış durumda. Sızıntı devam ediyor. Ağustos ayı sıcak geçiyor. Sıcakların etkisiyle çevreye ağır bir koku yayılıyor. Yenikent Deresi kenarında oturan vatandaşlar nefes alamıyor.

Yenikent Deresine akan kanalizasyon suları nedeniyle vatandaşlardan şikayetler alıyoruz. Vatandaş şikayetini muhtara bildiriyor. Bizde muhtar olarak bu şikayetleri ilgililere iletiyoruz. Ancak şu ana kadar sorun giderilmedi. Kanalizasyon suları dereye akıyor. İnsanlar Hayal Dünyası parkında oturamaz oldu. Yenikentliler için Hayal Dünyası Parkı aynı zamanda bir piknik alanıydı. Şimdi kanalizasyon suları parkın içinden akmaya başladı. Bu yaz sıcaklarında insanlar piknikte yapamaz oldu. Çocuklarıyla gidilorlar, çocuklar dereye iniyor.

Yenikent Deresi’nden akan kanalizasyon suları nedeniyle salgın hastalık riski yaşıyoruz. Özellikle çocuklar ve yaşlılar risk altında. Yenikent aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin çok olduğu bir mahalle. Söke’nin adı iyi anılmayacak. Kanalizasyon suyunun kesilmesini istiyoruz. ASKİ yetkililerinden en kısa sürede bu olumsuzluğu ortadan kaldırmalarını istiyoruz. Üniversite için Söke’ye gelen öğrenciler Yenikent deresini gördükten sonra ilçe hakkında olumsuz düşüncelerini memleketlerinde dile getireceklerdir.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.