TARİŞ PAMUK ALIM SEZONUNU KAPATIYOR

(ÖZEL) Tariş 131 Nolu Söke Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, sezonu önümüzdeki hafta içinde kapatacaklarını söyledi. Bu sezon yaklaşık 14 bin ton pamuk aldıklarını söyleyen Özer, hatasız kazasız pamukları işleyi sezonu kapatmaya hazırlandıklarını söyledi.

İsmail Özer Söke 131 Nolu Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi olarak pamuk üretiminin devamlılığı için üreticiye ellerinden gelen desteği yapacaklarını belirterek “4 yıldır kooperatif olarak birlikten bağımsız pamuk alıyoruz. Bu 4 yıllık süre içinde tüm engellemelere, aleyhimizde yapılan çalışmalara rağmen her zezon bir önceki sezondan daha fazla pamuk aldık. Bu sene de 14 bin tonu geride bıraktık. Bu 14 bin ton pamuğun çırçırlanma işlemini tamamladık. Önümüzdeki hafta sezonu kapatıyoruz.

Bunun yanında aldığımız 14 bin ton pamuğun yüzde 88’i üreticiler tarafından hesap kesimi tamamlandı. Üreticiye parasını ödedik. Yüzde 12 oranında pamuk emanette. Üretici hesabını kesmiyor. İhtiyacı olmayan üretici beklemeyi yeğliyor. İhtiyacı olan da pamuğunu sattı. Parasını alıp borçlarını ödedi. 1500 ton kadar bir pamuk emanette bulunuyor. Pamuk fiyatlarından memnunuz. Sezon başında beklediğimiz fiyatlarda pamuğumuzu sattık.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.