PAMUK FİYATLARININ YÜKSELMESİ ÜRETİCİYİ MEMNUN ETTİ

Söke Ticaret Borsası Başkanı Salih Deniz Günal, 2016 yılında sıkıntılı günler yaşanmasına rağmen, hasat döneminde pamuk fiyatlarının giderek artması üreticiyi memnun ettiğini söyledi. Günal, hasat döneminin rahat geçtiğini de sözlerine ekledi.

Salih Deniz Günal 2016 yılının kısa bir değerlendirmesinde bulunarak “2016 yılı her açıdan zor bir yıl oldu. Gerçekten hiçbir zaman için yaşamak istemeyeceğimiz olaylar yaşandı. Özellikle demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek olan 15 temmuzu yaşadık. Şehit haberlerine ulusça kahrolduk. Bütün bunlara rağmen pamuk üreticisi rahat bir hasat sezonu geçirdik. Pamuk hasat sezonu başlarında 5 TL.nin altına düşen pamuk fiyatları toparladı ve yükselmeye başladı. Pamuk üreticisinin beklediği seviyelere çıktı. Şu anda borsada pamuk fiyatları 5.80 TL. ile 5,90 TL. arasında değişiyor. Pamuk fiyatları sağlam. Bunda dövizin yükselmesinin payı da büyük. Pamuk fiyatları sağlam. Dövizin yükselmesi bazı sektörleri olumsuz etkilediği bir gerçek. Ancak pamuk üreticisi bu durumdan memnun.

Pamuk fiyatları önümüzdeki yılda bu seviyelerini sürdürecektir. 2017 yılında ülkemizdeki terörün durması en büyük dileğimiz. 2016 yılı kurak geçti. 2017 yılı kış mevsiminin yağışlı geçmesi en büyük dileğimiz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.