TEMA SÖKE’DE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI YAPACAK


İsmail ERAVCI -ÖZEL-

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet Özdemir, İl Temsilci yardımcısı Hayriye Kösem, ilçe temsilcisi Ömriye Demirkol ve Akçakaya Muhtarı Nihat Gölcük’ten oluşan ekip dün saat 12.00 sıralarında Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu ziyaret ettiler.

Ziyaret sonrası Söke’de yapacakları çalışmalar ile ilgili bilgi veren Tema Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet Özdemir “Söke önemli bir tarım şehri. Bundan dolayı çevre sorunları biraz daha fazla. Menderes Nehrinin kirliliği Söke Ovasını yakından ilgilendiriyor. Bunun yanında jeotermaller tarım alanlarını olumsuz etkiliyor.

Söke’de etkinliklerimiz olacak. Okul ve cami bahçelerine ağaçlandırma yapacağız. İlk çalışmayı Akçakaya Mahallesinde yapacağız. Muhtarımız Nihat Gölçük’le yapacağımız ağaçlandırma çalışması öncesinde kaymakama ziyaret ettik.”dedi.

Akçakaya Muhtarı Nihat Gölcük, mahallede 3 bin m2 boş alan olduğunu belirterek “Tema ile birlikte bu boş alanları ağaçlandıracağız. Ağaç önemli. Hem havayı temizliyor, hem de erozyonu önlüyor. Akçakaya Mahallesini yeşil hale getirmek istiyoruz. Bu çalışmayı kısa sürede başlatacağız.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.