SÖKE’DE AMATÖR ALT YAPI KULÜPLERİ HEYECANLARINI KAYBETTİ

 

İsmail ERAVCI -ÖZEL-

Aydın Amatör Liginde değişik branşlarda maçlar devam ediyor. Söke’nin Aydın Süper Liginde temsilcisi önümüzdeki yılda olmayacak. Çünkü geçtiğimiz günlerde Büyükler amatör liginde maçlar sonuçlandı. Sökegücü’nün gücü Aydın Süper amatör ligine yükselmeye yetmedi. Söke’nin de yer aldığı grupta şampiyon Kuşadası Trabzon Gençlikspor oldu.

Devam eden diğer kategorilerde de Söke takımları şampiyonluk potalarından uzaklaşmış durumdalar. Aydın Amatör Ligi U-19 kategorisinde maçlar devam ediyor. Geçen hafta Söke Gençlikspor ile Söke İdman Yurdu arasında Söke Şehir Stadyumunda oynanması gereken maç Sökespor’un Karpuzlu Belediyespor ile oynaması gereken maç düşünülerek ileri bir tarihe ertelenmişti. Diğer maçlarda İncirliova Belediyespor deplasman’da Germencik Belediyespor’u 5-1 yenmeyi başardı. Didim Belediyespor ile deplasmanda karşılaşan Sökespor sahadan 1-0 galip ayrıldı. Yıldızspor deplasmanda Astaşspor’u 8-2 yendi.

U-19 kategorisi Söke takımlarının da yeraldığı bu grupta Yıldızspor açık ara liderliğini sürdürüyor. 21 puanla lider durumda olan Yıldızspor’u 13 puanla Sökespor izliyor. 9 takımın bulunduğu bu grupta Söke İdmanyurdu 10 puanla 6. sırada, Söke Gençlikspor son sırada yer alıyor. Söke Gençlikspor’un oynadığı tüm maçları kaybettiği görülürken, henüz hanesine puan yazdıramadı.

Aydın Amatör Ligi U-16 kategorisinde de oluşturulan gruplarda maçlar tüm hızıyla devam ediyor. Söke takımlarının bulunduğu 3. grupta ligin başlayalı 3 hafta oldu. Bu grupta Söke, Kuşadası ve Didim ilçelerinin takımları mücadele ediyor.Geçen hafta Söke derbisi olarak kabul edilen Söke’nin 2 takımı Sökegücü ile Söke İdmanyurdu arasında Söke çim sahada oynanması gereken maç sahanın zemininin daha kötü olmaması adına Sökespor yöneticilerinden gelen istek üzerine ileri bir tarihe ertelendi. Geçen hafta oynanan maçlarda Kuşadası Küçük Adaspor sahasında Kuşadasıspor’a 3-0 yenildi. Diğer maçta Didim Belediyespor sahasında Sökespor’u 2-0 mağlup etti. Bu grupta oynanan maçlar sonucunda Kuşadasıspor liderliğini sürdürürken Sökegücü ve Söke İdmanyurduspor’un 3’er puanı, Sökespor’unda sıfır puanı bulunuyor. Kuşadasıspor oynadığı maçlarda henüz puan kaybetmediği dikkat çekiyor.

u-15 kategorisinde Kuşadası Küçük Ada fırtınası esiyor. Oynadığı 2 maçta rakiplerine 27 gol atan ve hiç gol yemeyen Kuşadası Küçük Adaspor 6 puanla lider durumda. Küçük Adaspor’u 3’er puanla Adagücüspor, Sökegücüspor izliyor. Yenidoğanspor ise 2 maçta 28 golü ağlarında gördü. Geçtiğimiz yıllarda Söke liderlik mücadelesi veren Söke takımları bu sene üst sıralarda görünmüyor.

 

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.