DİDİM’DE PKK SEMPATİZANI KOKOREÇCİ YAKALANDI

İsmail ERAVCI

Didim’e bağlı Akbük Mahallesinde kokoreç işletmeciliği yapan bir kişinin evinde PKK/PYD terör örgütüne yönelik doküman, bu örgütü simgeleyen bez parçası, silah ve kaçak sigaralar bulunduğu bilgisi verildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Didim İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Didim’in Akbük Mahallesinde PKK/PYD terör örgütü mensubu olduğu ve maddi destek sağladığı ihbarı aldıkları kişinin evinde ve işyerinde arama yaptılar. Konuyla ilgili Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada “Jandarma Asayiş ve JSAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) timlerince Didim Akbük Mahallesi liman mevkiinde sözde kokoreç işletmeciliği yapan A.Ş. isimli şahıs ve oğlu D.Ş.’ye ait olan kokoreç işletmesinde arama yapmak için adli makamlardan arama ve el koyma kararı alınmıştır.

Yapılan aramalar neticesinde; A. Ş.’ye ait işyerinde (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (18) adet av tüfeği fişeği, (25) adet 7,65 mm. tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

A.Ş.’ye ait evde yapılan aramalarda terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan’ın resmi ve örgüt propagandasında kullanılan (2) adet takvim, (1) kumar makinesi ve terör örgütünü simgeleyen bez parçası ele geçirilmiştir.

D.Ş.’’ye ait araçta yapılan aramalarda ise; (1) adet av tüfeğine ait dipcik, (416) paket bondrolsüz kaçak sigara ele geçirilmiştir.

Adli makamların talimatıyla ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınmıştır.

PKK/PYD terör örgütü mensubu sözde kokoreçci A.Ş. 28.02.2017 tarihinde adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Aydın İl jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden her türlü faaliyete karşı mücadeleye devam edilecektir.”denildi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.