AYDIN AMATÖR LİGİ SÖKE GRUBUNDA ALINAN SONUÇLAR

U19-2 kategorisinde lider Kardeşköyspor’u deplasman’da 3-2 yenen Sökegücü liderliğe yükseldi.

İsmail ERAVCI

U19-2 kategorisinde lider Kardeşköyspor’u deplasman’da 3-2 yenen Sökegücü liderliğe yükseldi.

Sökeliler Sökespor maçlarına odaklanmışken, Aydın amatör liginde de maçlar zevkli ve çekişmeli geçiyor. Geçtiğimiz yıllarda şampiyonluğa oynayan Söke’nin alt yapı takımları eski heyecan ve motivasyonlarını kaybetmiş durumdalar. Sökegücü, Söke İdmanyurdu, Sökespor futbol takımları U11 kategorisinden U19 kategorisine kadar katıldıkları Aydın amatör liginde üstünlüğü gruplarında bulunan Kuşadası ve Didim takımlarına kaptırdılar. Şu anda devam eden maçlarda şampiyonluk şansı bulunan U19-2 kategorisi 3. grupta mücadele eden Sökegücü futbol takım. Sökegücü şampiyon olursa bu yılın Söke adına tesellisi olacak.

U13 liginde lider Kuşadası Küçük Adaspor Söke İdmanyurdu karşısında sonuca farklı gitti. Her önüne gelen takımı deviren Kuşadası Küçük Ada Söke İdmanyurduspor’u 9-1 yendi. Aynı kategoride  Söke Gençler Birliği ilk galibiyetini Kuşadasıspor karşısında aldı. Ligde hiç galibiyeti olmayan iki takımın Kuşadasındaki karşılaşmasında gülen taraf Söke takımı oldu. Söke Gençler Birliği Kuşadasıspor’u 5-1 yenmeyi başardı.

U14 kategorisinde Söke derbisi oynandı. İki Söke takımı arasındaki maç zevkli geçerken gülen taraf Sökegücü oldu. Sökegücü Söke İdmanyurduspor’u güzel bir oyundan sonra 8-1 yendi. Ancak bu kategoride Söke takımlarının şampiyonluk şansı bulunmuyor. 6’da 6 yapan Kuşadası Küçük Ada 18 puanla liderliğini sürdürürken Sökegücü 13 puan toplayabildi.

U16 kategorisinde lider Kuşadasıspor, Söke’de Sökegücü ile karşılaştı. 12 golün atıldığı maçta Kuşadasıspor Sökegücü’nü 8-4 yendi. Baştan sona Kuşadasıspor’un üstünlüğü ile geçen maçta Kuşadasıspor’un mağlubiyeti ve beraberliği bulunmuyor. 9’da 9 yapan Kuşadasıspor şampiyonluğu neredeyse garantilemiş durumda. İkinci sırada bulunan Söke İdmanyurdu Didim Belediyespor’u 4-2 yendi. Sökespor sahasında Kuşadası Küçük Adaspor’u 1-0 yenildi. Lider Kuşadasıspor’un 27 puanı bulunurken, ikinci saradaki Söke İdmanyurdu’nun puanı 13.

U19-2 kategorisinde de maçlar başladı. Sökegücü U19 -2 liginde liderliğe yükseldi. Sökegücüspor Kardeşköy deplasmanında lider Kardeşköyspor’u 3-2 yenerek liderliğe yükseldi. Sökegücü’nün ikinci sıradaki Kardeşköyspor’dan bir maçı eksik durumda. Yenidoğanspor ile Kuyuluspor Söke’de oynanan maçta 2-2 sona erdi. Bu grupta lider Sökegücü’nün 10 puanı bulunuyor. İkinci sırada 9 puanla Kardeşköyspor, 8 puanla Kuyuluspor yer alıyor. U19 -2 takımı ile grupta şampiyonluğu hedeflediklerini söyleyen Sökegücüspor başkanı Haluk Akyaldız “Kardeşköyspor karşısında güzel bir oyunla deplasmanda galip geldik. Önümüz açıldı. Tüm maçlarımızı kazanıp grupta şampiyon olacağız. İyi bir takımız.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.