AYDINLILAR DERNEĞİ 8 MART KADINLAR GÜNÜNDE TOPLANDI


İsmail ERAVCI

Ankara’da Faaliyet Gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bir araya gelerek, kahvaltılı bir toplantı yaptılar. Yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra İçişleri eski Bakanı  Nahit Menteşe, MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu ve yaklaşık 100 kişilik bir Aydınlının katıldığı belirtildi.

Dernek Başkanı Halil Apaydın yaptığı konuşmada “Dernek olarak görevimizin hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak, hemşerilerimiz arasında yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak olduğunu söyledi. Bu birlikteliği sağlamak için hemşerimizin işyerinde 4. kez pazar kahvaltısı gerçekleştirdiklerini, hemşerilerimizin katılımından dolayı mutluluk duyuyoruz.”dedi. Apaydın konuşmasının devamında derneğin devam eden çalışmaları ve önümüzdeki günlerde yapmayı düşündükleri etkinlikler hakkında bilgiler verdi.  Apaydın Aydınlılar TSM Koro çalışmalarının ve zeybek kursunun devam ettiğini, Aydınlılar THM Korosu kurduklarını ve çalışmalarına başladığını, önümüzdeki günlerde üniversiteli gençlerimizle tanışma çayı düzenleyeceklerini, panel ve tavla turnuvası düzenleyeceklerini, Aydınlılar Gecesini organize edeceklerini bildirdi.

Başkan Halil Apaydın’ın konuşmasından sonra 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla Dernek yönetim kurulu üyesi Halime Çomak söz aldı. Gazeteniz Yeni Söke Muhabiri İsmail Eravcı’nın kardeşi olan Halime Çomak yaptığı konuşmada “Dernek olarak kadınlarımızı da unutmadığımızı yönetim kurulumuzda 2 kadın arkadaşımızı bulunduruyoruz. Gelecek dönemde bu sayıyı artırmak istiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı tüm Aydınlı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.”dedi. Kahvaltılı toplantıda MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, İçişleri Eski Bakanı Nahit Menteşe söz aldı. Daha sonra sanatçı Fadime Taşkın Ege’nin sevilen türkülerini seslendirdi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.