Jeotermal yatırımcıları Germencik halkıyla buluşuyor

(İHA) – Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) üyesi yatırımcılar, tartışmaların yaşandığı Aydın’ın Germencik ilçesinde vatandaşlarla buluşacak.

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Jeotermalin önemi, kullanımı ve çevreye etkileri gibi konularda halkı bilinçlendirme toplantılarına başlıyor. “Jeotermal İle Yaşamak” konulu halkı bilinçlendirme toplantısı 11 Mart 2017 Cumartesi günü Aydın’ın Germencik ilçesinde belediye konferans salonunda gerçekleşecek.

Santral yatırımcıları, yerel yöneticiler ve halkın da katılacağı toplantıda, JESDER Başkanı Sayın Ufuk Şentürk ve Jeotermal sektörünün önde gelen yatırımcıları, Jeotermal çalışmalar nedeniyle tedirgin olan yöre halkını sektör hakkında doğru bilinen yanlışları düzelterek bilinçlendirecek.

Jeotermal enerjinin çevreye olası etkileri ve santrallerde uygulanması kanunen zorunlu olan çevresel tedbirlerin ağırlıklı gündemi oluşturacağı toplantıya Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ve İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü’ nün teşrif etmeleri bekleniyor. Ayrıca, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden üst düzey yetkililer de toplantıda yer alacak.

11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13.00’de Germencik Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşecek “jeotermalle Yaşamak” konulu konferansta jeotermalle ilgili ilçede yaşan sorunlar masaya yatırılacak.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.