AYYILDIZ DOĞA SPORLARI KULÜBÜ KARİNAYA PEDAL ÇEVİRDİ


İsmail ERAVCI

Ayyıldız Doğasporları Kulübü tarafından Cumartesi günü Söke’den Karinaya bisiklet turu düzenlendi. Ayyıldız Doğasporları Kulübü Başkanı Adem Gümüşsuyu, Dilek Yarımadası Milliparkı – Büyük Menderes Deltası’nda yer alan, Söke’nin denizle buluştuğu en uç noktası olan Karina’ya  (Doğanbey Köyü) Söke’den pedallayarak gitmenin ayrı bir güzellik olduğunu belirterek, böylece bölgenin güzelliklerini bir defa daha yakından gördüklerini söyledi.

20 BİSİKLETÇİ KATILDI

11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 10:00’ da Söke Hükümet Meydanı’ndan pedallayarak çıktıkları tura, yağmura rağmen yoğun ilgi gösterildiğini belirten Adem Gümüşsuyu “İyi havada herkes pedallar, yağmurlu havada zoru sevenler bir adım öne çıkar. Turumuza Aydın’dan, pedallayarak bir gün önceden iki, sabahtan altı, otobüs ile  dört arkadaşımızın da bizlerin arasında olması bizim için ayrı bir önemliydi. 20 pedaldaşımız ile yağan yağmura rağmen başarı ile ulaştığımız Karina bölgesine ilk kez gelen pedaldaşlarımız arasında, Söke’nin denize olan sınırının olduğunu öğrenenler oldukça şaşırdı. Karina’ da , bizlere her zaman güler yüzlü hizmet ile bizleri evimizde gibi hissettiren  işletmeciliğini Hakan Bingöl beyin yaptığı, Karina Restorant ‘ta öğle yemeği molamızı verdik. Bizlere gösterdiği kolaylıklardan dolayı Hakan Bingöl bey ile Karina Restorant personellerine çok teşekkür ederim.”dedi

YABAN HAYVANLAR EV SAHİBİ, BİZLER MİSAFİR

Her faaliyette amaçlarının doğa sporları aracılığı ile  bölgemizin tanıtılması olduğunu söyleyen Adem Gümüşsuyu“Sosyal medya hesaplarımız ile paylaşılmak üzere bol bol fotoğraf çekme imkanı bulduğumuz bu turumuz bizler için ayrıca önemliydi. Menderes’in denize taşıdığı  alüvyonların oluşturduğu dalyanları görülmeye değerdi. (Bafa Gölü Serçin Kışla Mevkii’nde geçtiğimiz ay ki çadır kampımız ile yaptığımız tanıtım, maalesef  ‘’ Sazlık Kedisi’nin pençelerine kurban gitti gibi 🙂 Ancak   doğada, bizler misafir yabani hayvanlar ev sahibi olduğundan, ev sahiplerinin kurallarına tabi olduğumuzu lütfen unutmayıp, doğamızı ve yaban hayatımızı koruyalım. Koruyalım ki bu güzellikler bizden sonraki nesillere de ulaşsın.”dedi.

AYDINDAN GELENLER 90 KM. DAHA FAZLA YOL KATETTİ

”Pedaldaşlarımız ile son derece uyum,neşe, yardımlaşma ve hoşgörü ile çıktığımız bisiklet turunu 35 km gidiş + 35 km geliş olmak üzere 70 km sorunsuz tamamladık.”diyen Adem Gümüşsuyu sözlerine şöyle sürdürdü. “Söke’den hareket eden, bizler 70 km pedalladık ancak Aydın’dan pedallayan dostlarımız bizlerden 90 km fazla pedalladı hem de  daha çok ıslanarak. Yağmura rağmen Aydınlı  pedaldaşlarımızın azmi bizler içinde azim kaynağı oldu. Aydınlı dostlarımız ayrı ayrı tebrik ve teşekkür ediyorum.”dedi.

GÜVENLİK KIZLARDA

Karina’dan -Söke’ye kadar, araçla artcılıklarını  yapan ve kendilerinin güvenle Söke’ye dönmelerini sağlayan kızlara da ayrıca teşekkür eden Adem Gümüşsuyu “Söke’den başlayıp toplamda 70 km pedallayan arkadaşlarımız ile 20:15’de sırılsıklam vaziyette bitirdiğimiz bisiklet tur sonrası hepimiz de ayrı bir coşku vardı. Yağmurlu havada yaptığımız tur sonrası, Dr  İsmet Baran hocamız bizler için ziyafet hazırlamıştır bu ziyafet  ayrı bir jestti  hocamıza , jesti için çok teşekkür ederim. Kışın – soğuk , yazın -sıcak , bahar- yağmurlu demeyip, kardeşlerinle yola çıkınca mutluluk kaçınılmaz oluyor. Yüreği kocaman olup buraya isimlerini sığdıramayacağım değerli pedaldaşlarım azim ve uyumunuzdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Siz tüm emeklere değersiniz.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.