KAYMAKAM YENİCAMİ MAHALLESİ’NDE HALKLA BULUŞTU


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Çeşitli sorunların konuşulduğu toplantıda, en fazla Söke’nin trafiği üzerinde durulurken cadde üzerine yapılan parklar konusunda vatandaşlar şikayetlerini dile getirdiler. Çevre sorunları görüşüldü.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Sarıkemer Mahallesinden sonra dün Yenicami Mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Toplantıda Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu Söke’deki daire amirleri eşlik etti. Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Şimşek, Sağlık Müdürü Ersev Kuyucu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Seyit Yıldız, Müftü Ahmet Yayla, SGK Söke Merkez Müdürü Recayi Sani Balcıoğlu, Kadastro Birimi sorumlusu Ömer Ümit Gülmen, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İsmet Şimşek ve bazı daire müdürleri katıldılar.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük karşıladı. Yenicami Mahalle muhtarlığı karşısında bulunan bir kahvehanede gerçekleşen halkla buluşma toplantısı yaklaşık 1,5 saat sürdü. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu toplantının açış konuşmasında, bu güne kadar yaklaşık 46  halk toplantısı gerçekleştirdiğini belirterek “Söke’nin dış mahallelerini neredeyse bitirdik. Artık merkez mahallelerde toplantılar yapmaya başladık. Burada her türlü sorununuzu söyleyebilirsiniz. Bu bizi ilgilendirmez demeyin. Burada biz konuşmayacağız. Sizler konuşacaksınız, bizler dinleyeceğiz. Sizlerin bizlere ilettikleri sorunları burada çözebileceklerimizi burada, anında çözüm üreteceğiz. Çözümleyemediklerimizin takipçisi olacağız.”dedi.

Vatandaşların halkla buluşma toplantısında belediyeden niye yetkililer yok diye düşünebileceklerini söyleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Belediyeler seçimli gelen kişilerle yönetiliyor. Onlar birer siyasi parti mensubudur. Merkeze idareyi değil, seçimle geldikleri için yereli temsil ederler. Burada bulunan ben ve daire müdürü arkadaşlarımız merkezi hükümet tarafından atamayla göreve gelen insanlarız. Ben burada merkezi hükümeti temsil ediyorum. Sizlerin sorunlarını dinlemeye geldim. Sizler aklınıza geleni söyleyin, bizler çözelim. Çözemeyeceklerimizi ilgili yerlere bildirip takipçi olalım.”dedi.

Kaymakamın konuşmasından sonra söz alan vatandaşlar Söke’de kuralsız yapılan parklar nedeniyle sıkıntıları anlattılar. Özellikle At Pazarı (Yüksel Yalova) Caddesinden İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşağa kadar olan bölgede akşam üzerleri ve öğle saatlerinde trafik akışının durma noktasına geldiğini söyleyen vatandaşlar, araç parklarının kaldırılmasını istediler. Park nedeniyle elde edilen gelirin yakıttan daha az olduğunu dile getirdiler.

Meyve ve Sebze işi yaptığını söyleyen bir vatandaş, Çarşamba Pazar yerine yakın bir galericinin bölgeyi satılık araçlarla park ettiğini belirterek “Bu galericinin yaptığı park nedeniyle ne bizler nede tüketiciler pazara araçları ile gelebiliyor. Sıkıntı yaratıyor. Bu duruma çözüm bulunmasını istiyorum dedi.

Yeni bir genelgenin geldiğini söyleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Oto galerilerinin şehir merkezi dışına çıkarılması gerekli. Otoparklarla ilgili denetim yapmaya çalışıyoruz. Bu arada hem vatandaşla hem esnafla karşı karşıya kalıyoruz. Söke’nin trafik sorununu çok konuştuk. Sivil toplum kuruluşlarına önerilerini yazılı getirmeleri talebinde bulundum. Ancak şu ana kadar talep gelmedi. Artık trafik düzenlemesini UKOM (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) yapıyor. Sizlerinde talebi varsa iletiriz. Dengeyi bulmalıyız. Trafik nereden akacak nereye park edilecek. Bunlar UKOM’un görevleri arasında .”dedi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, ilçenin en büyük mahallesi olan Yenicami’de Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ve daire müdürlerini ağırlamaktan son derece memnun olduklarını belirterek “Mahallenin sorunlarını vatandaşlarımız Kaymakama anlatma fırsatı buldular.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.