SÖKE’DE ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN 4 KİŞİ YAKALANDI


İsmail ERAVCI -ÖZEL

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Söke’de de önceki gün akşam genel asayiş uygulaması yapıldı. Türkiye ile eş zamanlı yapılan genel asayiş uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 4 kişi bu denetimler sonucu yakalarınken, iki araç trafikten men edildi. Ayrıca iki işyeri hakkında işlem yapıldığı öğrenildi.

Salı günü saat 20.00 sıralarında başlayan denetim saat 01.00 sıralarında sona erdi. Başta Yenidoğan kavşağı, Sanayi kavşağı, Bağarası kavşağı, Bölge trafik kavşağı, Yenikent kavşağının yanı sıra Savuca mahallesi, madenciler kavşağı, Aydın Caddesi, tren garı kavşağı, demokrasi meydanı kavşağı gibi yerlerde polisler araçları durdurarak denetim yaptılar. Araç ruhsatları ve sürücülerin kimlikleri kontrol edildi. Bunun yanında araçların bagaçları ve içleri arandı. Bunun yanında ilçe genelindeki meskun ve umuma açık yerler kontrol edildi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu önceki akşam yapılan denetimlerle ilgili bilgi vererek “Uygulama Söke’de 5 saat sürdü. Saat 20.00’de başladı, 01.00’de sona erdi. Bu süre içinde 1147 kişi kontrol edildi. Bunlardan çeşitli suçlardan aranan 4 kişi yakalandı. 312 araç denetimden geçirildi ve yakalaması olan iki araca el konuldu. Söke Merkezdeki umuma açık 18 işyerinde denetim yapıldı ve 2 işyeri hakkında işlem yapıldı. Bu tür uygulamalar devam edecek. Yapılan bu çalışmalar Sökelilerin daha huzurlu ve güvenli ortamda yaşamalarını sağlamak içindir.”dedi.

 

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.