GELECEĞİN HEMŞİRELERİ MEZUN OLDU


İsmail ERAVCI

Adnan Menderes Üniversitesi Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, önceki gün saat 17.00 sıralarında Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleşti. Törene, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferda Akar, Söke Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rahşan Çevik Akyıl,  Söke Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Gerçek, Adnan Menderes Üniversitesi akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan müzik dinletisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Söke Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Gerçek, “Bugün burada emeklerimizin karşılığını almaktayız. Öğrencilerimize mesleklerinde başarılı olmaları için elimizden geleni yaptık ve bildiğimiz her şeyi onlara aktarmaya çalıştık. Tüm öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında ve mesleki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Emine Gerçek’in ardından söz alan ve mezun öğrencilerin öğrenim hayatlarını tamamlama sürecinde ailelerin çektikleri zorluklara değinen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferda Akar, “Mezun olan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılı olmalarını diliyorum.” dedi.

Son olarak söz alan Söke Sağlık Hizmetleri MYO birincisi Gülşah İnan, “Bugün bu anları yaşamaktan dolayı oldukça mutlu ve gururluyum. Öğrenim hayatım boyunca bana desteklerini esirgemeyen

hocalarıma, her zaman yanımda olan aileme ve tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasının ardından Gülşah İnan tüm mezun öğrenciler adına yaş kütüğüne plaket çaktı. Konuşmaların ardından Söke Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri tarafından hazırlanan Salsa dans gösterisi törene katılanlara keyifli anlar yaşattı.

Tören, Üniversite akademisyenleri tarafından mezun olan tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin dağıtılması ve kep atma bölümünün ardından sona erdi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.