3 GÜN BOYUNCA KIYASIYA MÜCADELE ETTİLER

IMG_9226 IMG_9210İsmail ERAVCI-

Söke Belediyesi remzi Zeytinoğlu Ulusal Satranç Turnuvası Pazar günü yapılan ödül töreni ile sona ererken, kayıt yaptıran 244 sporcudan 209’u müsabakalarda yarıştı. Mücadele o kadar üst düzeye taşındı ki ödül töreni bu yüzden gecikti. Cuma günü başlayıp Pazar günü sona eren Söke Belediyesi Remzi Zeytinoğlu Satranç Turnuvası’nın bu sene 8.’si  gerçekleşti.

TAYEM’in ev sahipliğinde gerçekleşen turnuvanın ödül törenine Bülent Zeytinoğlu’nun yanı sıra ilgililer katıldılar. Turnuvanın ödül töreni Pazar günü saat 18.30 sıralarında yapıldı. Katılımın üst düzeyde olduğunu söyleyen Satranç Federasyonu İlçe temsilcisi Levent Yıldız 3 gün boyunca ülkenin dört bir yanından gelen satranç ustalarının kaliteli maçlar çıkardıklarını söyledi. Levent Yıldız, Isparta, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Tekirdağ, Çanakkale, Manisa, Muğla, Antalya, Denizli, Samsun, Siirt, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Konya, Balıkesir, Düzce, Burdur ve Osmaniye gibi ilçelerden geldiklerini söyledi. Söke Belediyesi Remzi Zeytinoğlu Satranç Turnuvasına ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun her yaşta her yer yerde satranç projesiyle birlikte Söke’de satranç’ın geliştiğini söyleyen Levent Yıldız, hem sporcu hem de hakem bakımından önemli sayıya ulaştıklarını söyledi.

40 satranç sporcusunun mücadele ettiği A kategorisinde Tuna Özateş birinci olurken, ikinciliği Şenol Şahin, üçüncülüğü Emrah Onay ve dördüncülüğü Ozan Öz aldı. A kategorisinde ilk 10 sıralama şöyle gerçekleşti. 5’inci Ömer Ünsal, 6’incı Zeki Demir, 7’inci Salih Pekgüzel, 8’inci Emre Kırılmaz, 9’uncu İlhami Acar ve 10’uncu Nihal Temamoğulları.

42 satranç sporcusunun mücadele ettiği B kategorisinde Ege Orçun Tuncer birinci olurken, ikinciliği Efe Barkın Dinçer, üçüncülüğü Yiğit Bora Altundaşar,  ve dördüncülüğü Nehir Yalçın aldı. B kategorisinde ilk 10 sıralama şöyle gerçekleşti. 5’inci Muhammet Yusuf Çelik, 6’incı Samet Harin Özsaç, 7’inci Eren Acar, 8’inci Arda Mesci, 9’uncu Simay Tanır ve 10’uncu Yiğit Hocek oldu.

67 satranç Sporcusunun mücadele ettiği C kategorisinde Selçuk Emre Çolak birinci olurken, ikinciliği Çağan Erdem Bektaş, üçüncülüğü Ömer Ege Boz ve dördüncülüğü Kerim Erdal Parlabilek aldı. C kategorisinde ilk 10 sıralama şöyle gerçekleşti. 5’inci Ömer Hüseyin Bayko, 6’incı Gülin Dönmez, 7’inci Mehmet Karakaya, 8’inci Muhammet İhsan Atik, 9’uncu Boran Başar ve 10’uncuEge Özdemir oldu.

61 satranç sporcusunun mücadele ettiği D kategorisinde Yunus Emre Günebakan birinci olurken, ikinciliği Kaan Ünivar, üçüncülüğü Ediz Tan Aytan ve dördüncülüğü Tuna Pılat aldı. D kategorisinde ilk 10 sıralama şöyle gerçekleşti. 5’inci Sıtkı Özgür Sarı, 6’incı Mehmet Salih Karataş, 7’inci Hatice Ilgın Gezgiç, 8’inci Emre Boran Aslan, 9’uncu Deniz Yeşilova ve 10’un Aleyna Mesci oldu.

 

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.